Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trpišovský si přišel na tréninku Liberce jako důchodce. Nahradí talentovaný Rus Bakoše?

19. června 2016 18:03 - Liberec

Úvodnímu tréninku fotbalistů Slovanu Liberec v domácím areálu U Nisy předcházel přímo u tréninkového hřiště krátký rozhovor trenéra Jindřicha Trpišovského s majitelem klubu Ludvíkem Karlem, který se na přípravu mužstva přijel podívat na horském kole. A když liberecký boss zamířil na svoji vlastní cyklistickou dávku, mohl se kouč Trpišovský vyjádřit k aktuálnímu stavu kádru i nejbližším plánům. „Hledáme útočníka číslo jedna,“ zmínil trenér prioritu.

 

Radek Petrášek, ČTK

Co jste si povídali s klubovým šéfem?

Když pan Karl viděl, jak hráči běží z kabin na tréninkovou plochu, tak se mě ptal, jestli je to dorost nebo ligové áčko (úsměv). Byla to příhodná glosa, protože mně je čtyřicet let a připadám si mezi kluky jako důchodce. Nejstarším hráčům je po odchodu Bakoše sedmadvacet, čímž mám na mysli Bartla, Breiteho i Rabušice, který se s námi ještě připravuje před ukončením hostování ke 30. červnu.

Kteří noví fotbalisté se tedy představili na zahajovacím tréninku?

Už máme několik posil, jejichž příchod jsme dotáhli a stihli zaregistrovat. Jsou to hlavně Jan Navrátil a Petr Ševčík z Olomouce, o něž jsme dlouhodobě usilovali. A jsme rádi, že jsou k dispozici hned na začátku přípravy. Přišel také ruský útočník Komličenko na roční hostování. Dále jsou tady testovaní hráči - připojil se k nám bývalý obránce Budějovic, Slavie a Příbrami Milan Nitrianský, který naposledy působil v Itálii, dále Sixta z Chrudimi, Djordjevič z druhé srbské ligy, záložník Trošečkin z ruského Rostova na Donu. Budou se připravovat zhruba čtrnáct dní.

Je kádr už uzavřen?

Předpokládám, že dojde k pohybu směrem ven z klubu i dovnitř. Chtěli bychom ale mít do dvou týdnů představu o kádru, jaký tady bude působit na podzim. Hráči už mají za sebou i individuální přípravu a po prvním společném a záběhovém tréninku budeme denně trénovat dvoufázově.

Na místě je otázka, jak nahradíte odchody opor?

Odešel brankář Tomáš Koubek, ale zůstává Venca Hladký. Po zranění se vrací Ondřej Kolář. A trénuje s námi i Přemysl Kovář, který byl v Izraeli a shání si zahraniční angažmá. Potřebujeme třetího gólmana ke kvalitní dvojici Hladký-Kolář, protože k dispozici jsou jen kluci z juniorky nebo dorostu. Hledáme útočníka číslo jedna po Marku Bakošovi. Doufáme, že se vrátí Matěj Pulkrab ze Sparty, kam teď zamířil do přípravy, ale přáli bychom si, aby pokračoval v úspěšném působení v Liberci. Vojta Hadaščok se vrátil z Vlašimi. Z jara zůstal Kevin Luckassen. Uvidíme, jak se adaptuje Komličenko.

Uvažujete o záložníku Shalovi, kterého si stáhla Sparta?

Přiznám se, že ne. Co mám zprávy, tak chce působit v zahraničí. Navíc jeho smlouva je natolik nákladná, že není v našich možnostech. Jeho roční působení bylo tak akorát.

Už máte představu o základní ose mužstva?

Jen připomenu, že je pryč už šest až sedm hráčů ze základní sestavy, která rozjížděla loňský podzim. Někdejší osa se rozpadla, ale věřím, že jsme při skladbě týmu dál než před rokem, kdy jsme přišli i s mými asistenty do Liberce. Teď by nosnou úlohu měli převzít Pokorný, Hovorka, Folprecht, Breite, doufám, že i Sýkora s Coufalem, pokud zůstanou. Máme více času na vyprofilování mužstva. Minusem je absence zkušeností. A přál bych si, aby nás nějaký zkušený hráč ještě doplnil.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

ČT sport 0:3 Brno - Liberec 0:3 dohráno
20210122T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec
  Olomouc - Opava dnes 14:00
20210123T14:00:00+0100
Olomouc vs. Opava
Olomouc vs. Opava
Olomouc
Opava
  Bohemians 1905 - Slovácko dnes 16:00
20210123T16:00:00+0100
Bohemians 1905 vs. Slovácko
Bohemians 1905 vs. Slovácko
Bohemians 1905
Slovácko
  Zlín - Ostrava dnes 16:00
20210123T16:00:00+0100
Zlín vs. Ostrava
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
  Karviná - Slavia dnes 18:30
20210123T18:30:00+0100
Karviná vs. Slavia
Karviná vs. Slavia
Karviná
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..