Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Bleskový gól Voltra potěšil, ale nenadchl. Nováčkovi k bodovému zisku nepomohl

30. července 2016 17:56 - Jablonec
(Aktualizováno: 30. července 2016 20:09)

Udeřil tak bleskově, že Jablonec dokonale zaskočil a sám se zapsal do historických statistik nejvyšší ligové soutěže. Radek Voltr skóroval v dresu ligového nováčka v sobotu na Střelnici už po dvanácti sekundách. „Těší to, jenže co z toho, když se vracíme s prázdnou? A to už jsme vedli o dvě branky,“ povzdechl si po prohře 3:5 Voltr, který přišel na hostování do Karviné z pražské Slavie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Všechno se seběhlo až neskutečně rychle. Rozehrání, centr Zeleného, váš gól hlavou. To jste měli opravdu v plánu, že Jablonec takovýmto způsobem zaskočíte?

Četli a registrovali jsme slova jabloneckých fotbalistů před utkáním, takže jsme je opravdu chtěli překvapit a ukázat jim, že to s námi nebudou mít tak jednoduché, jak si představovali. Vletěli jsme na ně a povedlo se nám je zaskočit. Zelí balón krásně zasekl a dloubnul, já přeskočil obránce a hlavičkoval do protipohybu brankáře.

Nejrychlejší góly české ligy:
1. Vratislav Lokvenc - 11 sekund (Liberec - Hradec Králové 1:2, 15. května 1994),
2. Mauro Lustrinelli - 11 sekund (Sparta - Jablonec 3:0, 24. dubna 2006),
3. Radek Voltr - 12 sekund (Jablonec - Karviná 5:3, 30. července 2016),
4. Alois Hyčka - 14 sekund (Brno - Dukla Praha 3:0, 19. března 2016).

Vy jste ovšem zaskočili nejen bleskovým gólem, ale i výkonem a dalšími dvěma brankami, které jste do přestávky dali.

Domácí to s námi skutečně neměli jednoduché, i když konečný výsledek nasvědčuje opaku. Jenomže jsme vydrželi jen první půli.

Po změně stran vás Jablonec doslova vymazal ze hřiště. Co se s vámi dělo? To jste si skutečně mysleli, že dvoubraankový náskok jen ubráníte?

Ale vůbec ne. Trenér nás o přestávce upozorňoval, že rozhodnuto není vůbec nic, i když o dva góly vedeme, my to věděli také. Přesto jsme přišli na hřiště nekoncentrovaní, neudrželi jsme vpředu žádný míč, na naši obranu se valil jeden útok za druhým. A jakmile jsme dostali dva rychlé góly a domácí bleskově vyrovnali, zamávalo to s námi.

Dokonce natolik, že jste rezignovali na aktivitu a ofenzívu úplně a o další brankový příděl si doslova řekli.

Musíme si všechno vyříkat a z prvního ligového zápasu se poučit, protože dva góly jsme dostali po standardních situacích, což by se už vůbec stávat nemělo. Ale měli bychom si vzít z jabloneckého střetnutí i věci pozitivní. Třeba tři góly, které jsme na severu Čech dali, což se hned tak každému nepovede. My to jako nováček svedli, i když jsme nakonec nezískali ani bod.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..