Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Rozhodčí pykají. Gól Slavie v Jihlavě neměl platit, chybně kopala i penaltu

16. srpna 2016 19:13 - Praha
(Aktualizováno: 16. srpna 2016 19:37)

Komise rozhodčích potrestala arbitry za chyby v zápase fotbalové ligy Jihlava - Slavia. Hlavní Jan Jílek i asistent Zdeněk Dobrovolný mají pozastavenou delegaci na čtyři soutěžní utkání. V obou případech pomohli Pražanům - vyrovnávací gól neměl platit pro ofsajd, nařízena pak neměla být penalta, kterou hosté neproměnili. Zápas 3. ligového kola skončil 1:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nově složená komise rozhodčích se poprvé od startu ligy musela postavit k výrokům sudích, jež výrazně ovlivnily průběh zápasu. A potvrdila, že v obou případech rozhodčí chybovali.

Nejprve, když uznali Van Kesselův gól na 1:1. "Asistent rozhodčího Zdeněk Dobrovolný chybně posoudil situaci předcházející brance, kdy neodmával ofsajd hostujícího mužstva. Branka neměla být uznána," praví se v prohlášení komise.

Druhou hrubku přidal hlavní rozhodčí Jan Jílek. "Chybně nařídil pokutový kop v 60. minutě proti domácímu mužstvu za domnělé kopnutí soupeře. Byl nařízen nesprávně, neboť k přestupku nedošlo," zní verdikt komise. Jílek i Dobrovolný dostali stopku na čtyři utkání.

V malém pražském derby Bohemians - Sparta se domácí domáhali penalty za ruku, v tomto případě však komise ztotožnila s rozhodnutím Martina Nenadála pokutový kop nenařídit.

Naopak asistent Dušan Pospíšil si odpočine dva zápasy za to, že v utkání Příbram - Plzeň chybně posoudil ofsajd předcházející brance hostujícího mužstva ve 22. minutě. Dosažená branka byla regulérní, následně odpískaný pokutový kop byl nařízen správně.

dos, Sport.cz

ČT sport Bohemians 1905 - Ml. Boleslav dnes 20:00
20200707T20:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ml. Boleslav
Bohemians 1905 vs. Ml. Boleslav
Bohemians 1905
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..