Karvinský Janečka nejprve porazil průjem a pak i Jihlavu

11. září 2016 21:51 - Karviná

Možná nejtěžší utkání v kariéře odehrál proti Jihlavě karvinský záložník Marek Janečka. Zatímco spoluhráči si užívali nejvyšší výhru v sezóně, slovenský fotbalista trpěl. Do utkání nastupoval ve zdravotní nepohodě, přesto přispěl k vítězství 3:0 gólem a asistencí.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Úvodní trefu zápasu obstaral Budínský, v dalších dvou měl své nohy právě Janečka. Při druhé brance v Hanušově síti byl po rohu ve vápně nejdůraznější, při třetí našel volného Puchela. Ještě pár hodin před utkáním byl přitom zralý maximálně na postel. „V pátek večer po tréninku mě začala bolet hlava a cítil jsem, že na mě něco jde," popisoval 33letý Janečka. Okolo desáté večer se k bolestem hlavy přidaly střevní problémy a zvracení. „Trvalo to až do půl třetí, usnout se mi ale podařilo až o hodinu později," líčil Janečka.

Dopoledne před zápasem 6. kola zamířil k lékaři, který se mu snažil do těla nahnat trochu ztracených sil infúzemi. „Cítil jsem, že je to lepší a když mi kouč tři hodiny před výkopem poslal proběhnout se, věděl jsem, že do zápasu chci," říkal fotbalista, který v této sezóně nevynechal ještě ani minutu hry a patří ke klíčovým mužům v sestavě ligového nováčka.

„V půl třetí odpoledne ale v sestavě ještě nebyl," přiznal po utkání trenér Karviné Jozef Weber, který si ale bez něj základní jedenáctku neumí představit. „Je pro mě opravdu milým překvapením. Ve druhé lize v zápasech, kdy měl dominovat, tak viditelný nebyl. Ale my jsme věděli, jak hrál v Trnavě. Má neskutečný pohybový rádius a na hřišti je téměř všude a u všeho. Nerad chválím hráče, protože jeden týden ho pochválíte a další týden zklame, ale u Marka to udělám rád. Za to, jakým výkonem se prezentoval po průjmové noci, to klobouk dolů," chválil Janečku Weber.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

  2:3 Slovácko - Slavia 2:3 dohráno
20210228T16:00:00+0100
Slovácko vs. Slavia
Slovácko vs. Slavia
Slovácko
Slavia
  2:0 Ml. Boleslav - Karviná 2:0 dohráno
20210228T14:00:00+0100
Ml. Boleslav vs. Karviná
Ml. Boleslav vs. Karviná
Ml. Boleslav
Karviná
  0:1 Olomouc - Zlín 0:1 dohráno
20210228T14:00:00+0100
Olomouc vs. Zlín
Olomouc vs. Zlín
Olomouc
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: