Sparta se mnou nejednala, já nemluvil s nikým z Letné, dušuje se Ivan Hašek

29. září 2016 17:30 - Praha

Spekulace kolem nového trenéra fotbalové Sparty neberou konce, i když podle momentální konstelace je nejvážnějším adeptem liberecký kouč Jindřich Trpišovský. Jedno je však rovněž jisté - někdejší letenský kapitán a později i manažer a úspěšný trenér Ivan Hašek po odchodu Zdeňka Ščasného v okruhu potenciálních kandidátů nikdy nefiguroval, ač se o něm v kuloárech hojně diskutovalo. „Skutečně jsem s nikým ze Sparty nemluvil,“ dušuje se Ivan Hašek.

Sport.cz

Důvodem však nebylo to, že by snad měl zase namířeno do arabského světa a dokonce už podepsal smlouvu s novým klubem.

„Nic takového, žádnou smlouvu nikde podepsanou nemám. To, co jsem měl rozjednané v létě, padlo a teď na případnou nabídku čekám. Vím, soutěže už všude běží naplno, takže mé nové angažmá je spojeno s tím, že některý jiný trenér předčasně skončí. Pomyšlení to zrovna příjemné není, ale takový už je fotbalový život," přiznal Hašek do kamery Sport.cz  během čtvrtečního tenisového klání internacionálů v pražských Košířích.

Na pražské Letné po nedělním derby „S" trenér Ščasný předčasně skončil, ale jméno Haška se v úvahách sparťanské generality neobjevilo.

„Určitě bych o nabídce přemýšlel, protože Sparta je klubem, který mně přirostl k srdci a v němž jsem prožil spoustu krásného. Ale skutečně jsem s nikým ze Sparty nemluvil. A nikdo ze Sparty nemluvil se mnou," dušoval se Ivan Hašek, kterému bylo při pohledu na současnou Spartu v nedělním derby smutno na duši.

Derby celé neviděl, sám vyrazil na plac

„O to víc, že Slavia byla lepší a vyhrála naprosto zaslouženě. A to jsem naštěstí neviděl celý zápas, protože jakási chytrá hlava vymyslela, že se derby hrálo ve stejnou dobu, jako nižší fotbalové soutěže. A protože pořád kopu v Jílovišti za béčko, musel jsem na plac. Ale i na hřišti jsem si užil od slávistů své."

„Sám jsem zvědavý, koho si Sparta přivede jako trenéra," přemýšlel nahlas i další z někdejších letenských hráčů Jan Koller a pátravě se přitom díval po tenisových kurtech, kde by se pár potencionálních adeptů našlo. Nejen Ivan Hašek, ale i třeba i Jozef Chovanec nebo František Straka, kteří v minulosti Spartu rovněž vedli.

Místo odpovědi se však dočkal pobaveného kroucení hlavou, protože i pro ně je záhadou, kam myšlenkové pochody letenské generality směřují a na koho to slovo padne.

zp, Sport.cz

  1:0 Sparta - Slovácko 1:0 dohráno
20210418T18:30:00+0200
Sparta vs. Slovácko
Sparta vs. Slovácko
Sparta
Slovácko
  0:1 Liberec - Slavia 0:1 dohráno
20210418T16:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia
  1:2 Brno - Pardubice 1:2 dohráno
20210418T14:00:00+0200
Brno vs. Pardubice
Brno vs. Pardubice
Brno
Pardubice
  0:1 Zlín - Příbram 0:1 dohráno
20210418T14:00:00+0200
Zlín vs. Příbram
Zlín vs. Příbram
Zlín
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..