Jedenáct ran do Vysočiny. Lafata může hrát proti Jihlavě pořád

17. října 2016 07:09 - Praha

Rekordních pět gólů v jednom zápase, jako zvládl v posledním kole minulé sezóny, už kanonýr fotbalové Sparty nezopakoval. Dva góly ovšem David Lafata vstřelil Jihlavě (3:0) znovu a potvrdil, že s Vysočinou má mimořádnou bilanci. V sedmi odehraných zápasech za Spartu jí dal 11 branek! „Součet je zkreslený minulým zápasem, pět gólů se stane jednou za život. Jinak škoda, že s nimi nehrajeme častěji,“ uculuje se Lafata.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tři kola vyšel naprázdno. Trůn pro krále střelců ovšem nehodlá přenechat bez boje. Po úvodní třetině ligové soutěže ztrácí na vedoucího Chramostu dvě trefy.

„Jsem rád, že jsem nastoupil po nějaké době v základu a dal góly. Hlavní je, že se vyhrálo," poukazuje David Lafata po vítězství 3:0 nad Jihlavou, kterým Sparta utnula sérii čtyř kol bez výhry.

Lafatovy trefy proti Vysočině  
16. 10. 2016 Sparta - Jihlava 3:0 2
14. 5. 2016 Sparta - Jihlava 5:0 5
31. 5. 2014 Sparta - Jihlava 4:1 1
21. 7. 2013 Jihlava - Sparta 1:4 2
26. 4. 2013 Sparta - Jihlava 2:2 1

Vyhráno však Letenští zdaleka nemají. Čeká je pekelný týden, ve čtvrtek Evropská liga v izraelské Beer Ševě, v neděli ligový šlágr v Plzni.

„Doufám, že nám výhra pomůže do dalších zápasů. Budou mnohem těžší než utkání s Jihlavou," uvědomuje si letenský kapitán.

Plzeň je o něco blíž, Bolka daleko

Čtvrtá Sparta navíc stále ztrácí ne vedoucí Mladou Boleslav šest a na druhou Viktorii čtyři body.

„Plzni jsme se po její remíze na Slovácku trochu přiblížili. Ale na Boleslav ztrácíme víc - a aby to nedopadlo, že se dva perou a třetí se směje," varuje Lafata.

Jeho týmu komplikuje kalkulace devítičlenná marodka.

„Zatím jsme měli problémy sami se sebou. Ale jestli chceme hrát o titul, tak musíme koukat úplně nejvýš."

Někteří z marodů by se do sestavy ještě v průběhu podzimu měli vrátit. „Snad se postupně sebereme a kluci se dají dohromady. Abychom podzim dohráli s co nejmenší ztrátou před jarem," doufá Lafata.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..