Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ligové milníky: Z Baníku do Sparty. Nechtěná posila si musela fanoušky udobřit

6. listopadu 2016 09:57 - Praha

Letenští byli rádi, že ho získali, část jejich fanoušků však hodnotila ostře sledovaný přestup přesně opačně. Z Baníku rovnou do Sparty, to si Miroslav Matušovič dal. Postupně si ale diváky udobřil a duel s Libercem mu pomohl. Právě jeho první trefě v rudém dresu z března 2005 je věnován další díl historických milníků fotbalové ePojisteni.cz ligy.

ePojisteni.cz liga

Když v lednu 2005 přišel z Ostravy do Sparty, začátky měl hodně těžké. Letenští fanoušci mu nemohli zapomenout dřívější výroky a chování. Nová posila si je musela udobřovat a prosit za odpuštění.

Čtvrté jarní kolo proti (2:1) ale všechno zlomilo. Miroslav Matušovič vstřelil devět minut před koncem vítězný gól a konečně si publikum naklonil na svou stranu. Postupně se stal oblíbencem tribun a členem základní sestavy.

„Čekal jsem, že můj přestup vzbudí velké haló. Žila jím celá republika, ale snažil jsem se na to nemyslet. Vítězný gól proti Liberci byl první krůček, aby to trochu utichlo. Největší příčinou, že se to povedlo, byla moje poctivá práce. Snažil jsem se Spartě něco odvést, každým dalším výkonem se to lepšilo," vzpomíná Matušovič.

Letenští tentokrát jedou do Liberce, utkání 13. kola se hraje v neděli od 15:00. Přímý přenos vysílá O2 TV Sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Zpátky v čase:
Franz zdolal klub svého srdce
Klokani převálcovali Spartu
Radův Jablonec šokoval Letnou
Došek nečekaným katem své Plzně
Vachoušek skolil své Teplice
Šmicer se dočkal titulu
Poslední Rosického derby
Brněnská horečka zmohla Spartu
Ulich se vytáhl na své Votroky
Rekordní návštěva v Brně
Poborský režíroval šibalský signál
Nejinfarktovější souboj o titul
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..