Fotbalisté Boleslavi vyhráli v Příbrami a jsou druzí

Dokonalý obrat se povedl mladoboleslavským fotbalistům v utkání v Příbrami. Hosté sice po prvním poločase prohrávali po trefě Buryána, ale útočník Luboš Pecka dvěma góly ve 47. a 84. minutě strhl vítězství na stranu Mladé Boleslavi, která navíc posledních dvacet minut hrála bez vyloučeného kapitána Marka Kuliče. Boleslav se tak posunula už na druhé místo v lize, kde má dvoubodový náskok před Teplicemi.

Hosté přitom byli v Příbrami v prvním poločase jen stínem mužstva, které je v jarní části sezony nejúspěšnějším týmem ligy a útočí na evropské poháry. Domácí ve středočeském derby diktovali od začátku tempo utkání a mladoboleslavský gólman Kučera měl o práci postaráno. Poprvé se vyznamenal v deváté minutě, kdy vytěsnil Riegelovu hlavičku, pak zasáhl na poslední chvíli před Frejlachem a po čtvrthodině vytáhl i ostrou Otepkovu střelu.

Hosté byli dlouho neškodní, přestože kouč Uhrin při neúčasti distancovaného špílmachra Matějovského poslal na hřiště tři útočníky. Nebezpečné duo Pecka-Kulič podporované z druhé vlny urostlým Ordošem ale domácí zadáci dokázali v první půli pokrýt.

Domácí vystupňovali svoji převahu v závěru první půle. Ve 37. minutě sice ještě ránu Frejlacha zblokoval stoper Brezinský, ale za dvě minuty vyslal Otepka dlouhý pas na Buryána, obránce Švejdík se nedohodl s gólmanem Kučerou a příbramský hráč lehce nasměroval míč do opuštěné branky. Tím ukončil i 319 minut trvající Kučerovu neprůstřelnost.

Hosté ale u Litavky dokázali rychle zvednout hlavy, možná jim pomohla i přestávková domluva kouč Uhrina, který na druhý poločase poslal do hry Rychlíka místo Vaculíka. Už po dvou minutách klapla spolupráce hrotových útočníků, Kulič vyslal na zteč Pecku, který přesprintoval Navrátila a přízemní střelou překonal Pařízka v příbramské brance.

Vyrovnání Mladou Boleslav povzbudilo, její hráči byli rázem aktivnější než domácí a po hodině hry zahrozil povedenou střelou střídající Krátký. Osm minut poté brankář Pařízek zkrotil i Palátův pokus. Vzápětí se utkání pro Mladou Boleslav výrazně zkomplikovalo: unikajícího Otepku v brejku stáhl jeho někdejší příbramský spoluhráč Kulič, viděl druhou žlutou kartu a utkání pro něj v 69. minutě skončilo.

Ani v oslabení se ale hosté nevzdali a odmítli jen bránit remízu. Odměny za odvahu se dočkali šest minut před koncem. Příbramský stoper Mácha podskočil dlouhý pas a za ním číhající Pecka přesnou trefou k tyči dokonal velký obrat. Boleslav tak zasadila svému soupeři ránu v úplném závěru, podobně jako předminulý zápas v Plzni.

Příbram vsadila na závěrečný zoufalý nápor, v němž měla dvakrát blízko k vyrovnání. Tři minuty před koncem gólman Kučera zlikvidoval ránu Frejlacha, v závěru nastavení se pak blýskl dalším skvělým zákrokem proti dorážce Buryána.

Marila Příbram - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:0).
Branky: 39. Buryán - 47. a 84. Pecka. Rozhodčí: Královec - Hojsík, Večeřa. ŽK: Navrátil, Formánek - Kulič, Brezinský. ČK: 69. Kulič (Boleslav). Diváci: 3272.
Příbram: Pařízek - Navrátil, Mácha (86. Vošahlík), Formánek, Penner -Frejlach, Otepka, Riegel, Pleško (83. Klesa) - Buryán, Divecký (87. Pilík). Trenér: Tobiáš.
Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Palát - Kysela (55. Krátký), Šmerda (87. Sviták), Ordoš, Vaculík (46. Rychlík) - Pecka, Kulič. Trenér: Uhrin ml.