Sýkoru v Liberci držet nebudou. Během pauzy se vyzbrojí kanonýry a borci pro jarní válku

10. prosince 2016 10:27 - Praha

Velký třesk čeká fotbalový Liberec během zimní přestávky. Euforii z úvodu sezóny vystřídalo zklamání. Po skvělém rozjezdu podzimu nedosáhli Severočeši na vysněný postup ze skupiny Evropské ligy a bídné výkony na domácí scéně je odsoudily k boji o záchranu. I proto pod Ještědem pro nadcházející zimní pauzu plánují obměnu kádru.

 

Demetris Tosidis, ČTK/AP

„Optikou Liberce je postup do skupiny evropských pohárů velký úspěch, byť některým lidem kolem Slovanu to možná zevšednělo. Ale často se vše hodnotí podle posledního utkání. U nás to bylo spíše o delším období. V lize jsme měli být v jiných patrech. V Evropě jsme mohli uhrát více," říkal sportovní manažer Jan Nezmar po dvoubrankové čtvrteční prohře v Soluni, která ukončila působení Severočechů v Evropské lize.

Jaké jsou příčiny propadu Slovanu ve srovnání s loňskou skvělou libereckou jízdou? „Nedokázali jsme mužstvo v létě doplnit stejně dobře jako minulý rok," přiznal Nezmar. „Měli jsme určité hráče vybrané. Ale nepodařilo se jejich případy realizovat. A když jsme pak viděli, jak během podzimu zářili či se dokonce objevili v reprezentaci, byli jsme naštvaní," přitakal v minulosti skvělý útočník.

Během zimy hodlá vše napravit a aktuální kádr výrazně okysličit. „Potřebujeme stopera. A pak hráče, kteří budou střílet góly, což byla naše největší bolest. I kvůli chybějícím gólům jsme třeba v Evropě neudělali výsledek, v nějž jsme doufali," posteskl si Nezmar.

S největší pravděpodobností bude muset při skládání mužstva oželet univerzálního Jana Sýkoru. O třiadvacetiletého borce usilují Plzeň, Slavia i Sparta. „Je o něj zájem a oprávněně. V odchodu mu nebudeme bránit. V Liberci je politika, že hráči, který překročí rámec Slovanu, se nebrání v odchodu," přiznal Nezmar.

I finance získané za borce, jenž se prosadil do reprezentace, bude moci Slovan použít pro vyladění kádru k záchraně a současně útoku na triumf v domácím poháru. „Zaměříme se na kluky, kteří se více tlačí do střelby zpoza velkého vápna, hrají do branky a hledají jednoduché řešení v útoku. Borce, jenž jdou do mlýnice před brankou a nevadí jim, že dostanou ránu," přiblížil trenér Liberce Jindřich Trpišovský konkrétnější podobu ofenzivního doplnění.

„Současně potřebujeme dva hráče, kteří jsou ve středním věku. S nimiž můžeme jít do války. Protože na jaře to bude válka. V minulé sezóně jsme uměli zápasy otočit, letos s námi byl po inkasovaném gólu konec. Takže je třeba získat válečníky," má jasno Trpišovský.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..