Pikl zařídil výhru Mostu nad Mladou Boleslaví a potěšil Liberec

MOST

Záložník Aleš Pikl se brankou z trestného kopu v 84. minutě postaral o vítězství Mostu nad druhou Mladou Boleslaví, která tak poznala hořkost prohry po pěti zápasech a ztratila kontakt s vedoucím Libercem. Slovan má v čele ligy čtyři kola před koncem už devítibodový náskok a sahá po titulu.

Mladá Boleslav po osmi zápasech bez porážky nebodovala. V neděli prohrála na hřišti Mostu, který doma potřetí v řadě neinkasoval. "Málo jsme se tlačili před branku. Měli jsme se častěji pokoušet skórovat," posteskl si po utkání Dušan Uhrin, trenér Mladé Boleslavi.

Hosté byli v průběhu 1. poločasu bojácní, ojedinělým brejkovým situacím chybělo lepší finální řešení. A tak strážce mostecké svatyně řešil jedinou ošemetnou situaci už v 8. minutě, když po kiksu Hainaulta vyrazil ránu Kuliče. Mostečtí zejména díky Pilařovi s Piklem v záloze soupeře převyšovali a dvakrát měli ke gólu hodně blízko: Pilař však ve 22. minutě trefil z trestného kopu břevno, Mendy po Sieglově prostrčení za obránce pálil jen do Kučery.

Pikl rozhodl střelou z 30 metrů

Po obrátce se však domácí museli bránit. Opakovaně se vyznamenal brankář Svoboda, když lapil dvě vyložené šance Kyselovi mířícímu však dvakrát do středu svatyně. "Tou dobou nás hosté začínali přehrávat," věděl Zdeněk Ščasný, trenér Mostu.

Domácí zahrozili jen "jedovatou" střelou Škerleho z úhlu, kterou vyrazil Kučera. Ale šest minut před koncem přinesl nečekané rozuzlení trestný kop z 30 metrů: Piklova rána před gólmanem skočila a zapadla k levé tyči - 1:0. "Takové góly bychom dostávat neměli," mínil Uhrin, jehož svěřenci si šanci na odpověď nevypracovali.

FK Siad Most - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0).
Branka: 84. Pikl. Rozhodčí: Paták - Drastik, Kumstát. ŽK: Novotný, Škerle - Vít. Diváci: 6973.
Most: Svoboda - Škerle, Novotný, Hainault, Procházka - Jendruščák (64. Brzezina), Pikl, Pilař (90. R. Čížek), Zbončák (73. Gašparík) - H. Siegl, Mendy. Trenér: Ščasný.
Boleslav: Kučera - Ševinský, Vít, Švejdík, Palát - Kysela (78. Krátký), Matějovský, Šmerda, Vaculík (86. Rychlík) - Kulič (80. Ordoš), Pecka. Trenér: Uhrin ml.