Lustrinelli: Takhle rychlý gól jsem nikdy nedal

24. dubna 2006 19:32 - PRAHA

Spokojený byl po pondělní dohrávce proti Jablonci sparťanský útočník Mauro Lustrinelli. Švýcarský kanonýr otevřel skóre už v jedenácté sekundě zápasu a vytvořil tak nový rekord nejvyšší české soutěže. "Takhle rychlý gól jsem v životě nedal," říkal "Lustrigól" na pozápasové tiskové konferenci.

Lustrinelli využil zaváhání hostující obrany a pohotově poslal míč do levého horního rohu Špitovy branky. "Nebyl jsem ani tak překvapený, ale za rychlý gól jsem samozřejmě rád. Byl rekordní i pro mě. Dosud jsem se nejrychleji trefil ve třetí nebo čtvrté minutě," vzpomínal na své zásahy Švýcar.

Více o zápase Sparta - Jablonec najdete ZDE:

V posledních zápasech se Lustrinelli rozstřílel. "Mam radost," řekl sympatický Švýcar slušnou češtinou na své výkony. "Vždycky když se jedná o rekord, tak to potěší. Je to hodně sledované. Snad se mi podaří vytvořit nějaké další rekordy. Hlavně je to znamení, že jsme odhodlaní něco dokázat. Snad ve vítězné mentalitě budeme pokračovat," přeje si pokračování úspěšné série Sparty.

Letenský celek je v jarní části soutěže výrazně úspěšnější než na podzim, výhra nad Jabloncem byla už devátým utkáním v řadě bez porážky. Stále tak má šanci na druhou příčku, zaručující předkolo Ligy mistrů. "Matematicky ještě můžeme skončit druzí. Ale to je teorie, musíme jít zápas od zápasu. Vyhráli jsme několik posledních utkání, ale musíme pokračovat," je si vědom důležitosti závěrečných čtyř kol bývalý forvard Thunu.

Nabírá sebevědomí

Lustrinelli měl na Spartě dobrý start, pak se ale postupně vytratil ze základní jedenáctky mistrovského celku. "Každý hráč je chvilku nahoře a chvilku dole. Snad jsou ty dva-tři týdny, co se mi nedařilo, pryč. Nabírám sebevědomí, snad jsem na dobré cestě. Když dává útočník góly, tak je to správné. Od toho tam je, je to důležité pro celé mužstvo" věří v úspěšnou budoucnost Lustrinelli.

Ve sportu jsou tradicí příspěvky do klubové pokladny nejen za rekordní zápisy. "Měl bych platit jen za tři góly v jednom zápase. Ale jestli kluci přijdou na to, že trefa byla rekordní, tak budu muset zaplatit i tak."

Tomáš Fliegl, Sport.cz

  0:1 Budějovice - Ml. Boleslav 0:1 46. min
20210307T14:00:00+0100
Budějovice vs. Ml. Boleslav
Budějovice vs. Ml. Boleslav
Budějovice
Ml. Boleslav
  1:0 Karviná - Brno 1:0 přestávka
20210307T14:00:00+0100
Karviná vs. Brno
Karviná vs. Brno
Karviná
Brno
  Odloženo Jablonec - Sparta Odloženo
20210307T16:00:00+0100
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
  Slavia - Ostrava dnes 18:30
20210307T18:30:00+0100
Slavia vs. Ostrava
Slavia vs. Ostrava
Slavia
Ostrava

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: