Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Velký třesk ve Spartě. Holoubek i Požár u letenského áčka končí! Kdo místo nich?

13. března 2017 12:35 - Praha
(Aktualizováno: 13. března 2017 13:14)

David Holoubek končí na střídačce A mužstva fotbalové Sparty. Na vedení prvního týmu přímo z lavičky se nadále nebude podílet ani sportovní ředitel Tomáš Požár, v zimní přestávce pověřený výkonem funkce hlavního trenéra pro jarní část sezóny. Trénink dočasně řídí stávající asistenti Zdeněk Svoboda se Stanislavem Hejkalem. Sparta to oznámila na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Debakl v Rostově, po porážkách v Jablonci a Mladé Boleslavi ztráta reálných šancí na titul... Krize už Spartě přerůstá přes hlavu.

„Bezprostředně po zápase neřeknu žádné řešení. Každopádně se sejdu s vedením, situaci musíme řešit. Musíme zhodnotit, jak vypadá mužstvo a jakým způsobem dál," avizoval Tomáš Požár po nedělní porážce v Mladé Boleslavi.

V pondělí se dozvěděl špatné zprávy. Herní bída smetla z lavičky áčka jeho i mladého Davida Holoubka, který na podzim porazil Inter Milán i Southampton a dovedl Spartu k postupu z prvního místa skupiny Evropské ligy.

Jenže úvod jara byl v podání jeho mužstva mizerný.

Nepřicházely ani známky zlepšení

„Nejsme spokojeni ani s výsledky, ani s předváděnou hrou. Tým se po vysoké porážce v Rostově nedokázal vrátit na vítěznou vlnu a nepřicházely ani známky zlepšení. O dalších krocích budeme informovat v příštích dnech," oznámil oficiální stanovisko generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Vyvstává tedy otázka, kdo se rozklíženého mužstva v rozjeté soutěži ujme. Sparta již po Jablonci oslovila nedávného kouče české reprezentace Pavla Vrbu, s nímž se ovšem ani na druhý pokus nedohodla.

Asistenti Zdeněk Svoboda se Stanislavem Hejkalem budou nejspíš dočasným řešením.

A co bude s mladým koučem, který se i pro svoji upřímnost stal oblíbencem fanoušků?

Sparta avizuje, že Holoubek bude pokračovat ve své práci v mládežnické akademii na Strahově, kde měl v minulosti výrazné úspěchy. Do odvolání trenéra Ščasného v průběhu podzimu působil vedle realizačního týmu A mužstva také u týmu U19, s nímž před necelým rokem zvítězil v lize staršího dorostu. Spolu s Holoubkem se zpět na Strahov přesouvá i Petr Havlíček.

Domácí zdroje, nebo snad zahraničí...?

Sparta již potřetí během sezóny hledá trenéra a její nabídku může vzít i vzhledem k odchodu špílmachra Bořka Dočkala do Číny a nadále přetrvávající rozsáhlé marodce (v Boleslavi chybělo devět hráčů!) jen velký dobrodruh. Nebo královsky zaplacený...

Pokud by klub chtěl sáhnout do vlastních zdrojů, v úvahu by přicházeli Jaroslav Hřebík, Michal Horňák, Zdeněk Svoboda či Martin Hašek.

Návrat Jozefa Chovance nejspíš není reálný, bizarní by byl i návrat Zdeňka Ščasného, který mužstvo ještě na začátku podzimu vedl... Podle informací redakce Sparta oťukává i dalšího bývalého trenéra národního týmu Petra Radu.

Volný je Dušan Uhrin mladší, ale naposledy působil u konkurence v Edenu. V Polsku skončil Radoslav Látal. Zápas v Mladé Boleslavi sledovali Vítězslav Lavička a Pavel Hapal, jenže v létě je čeká EURO do 21 let s českou, respektive slovenskou reprezentací.

Sparta se v minulosti rozhlížela i v zahraničí, jenže teď potřebuje bleskové řešení za pochodu. Takže přece jen Pavel Vrba, pokus třetí...?

dos, Sport.cz

Kdo podle vás bude příštím trenérem Sparty?


Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..