Jablonec - Hradec 2:1Jablonec zvládl dohrávku vítězně. Hradec dělí bod od sestupových příček

23. Trávník 1 : 0
28. Mehanovič 2 : 0
68. Martan 2 : 1

Jablonec

Jablonečtí fotbalisté si spravili chuť po porážce s Duklou a v útrní dohrávce 16. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy porazili doma Hradec Králové 2:1. Severočeši se po vítězství posunuli do první poloviny tabulky, zatímco poražené Východočechy dělí jen bod od sestupových pozic. Domácí rozhodli o výhře góly v 23. a 28. minutě, kdy se po centrech Jaroslava Zeleného prosadili Michal Trávník a Bosňan Mirzad Mehanovič. V 68. minutě snížil Ladislav Martan.

Michal Trávník z Jablonce se raduje z úvodního gólu utkání proti Hradci Králové.

Jablonec porazil soupeře v lize popáté za sebou, stejně jako na podzim 2:1 a poskočil na osmé místo tabulky. Hradec prohrál popáté z posledních šesti kol a zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupovou patnáctou příčku.

V původním termínu na začátku prosince se nehrálo kvůli sněhové kalamitě, ale dnes bylo hřiště v dobrém stavu. Hradec nezačal úplně špatně, ale v 23. minutě otevřeli skóre domácí. Do vápna nacentroval z levé strany Zelený a Trávník hlavičkou k tyči oslavil první ligový gól v jabloneckém dresu. Severočeši skórovali po 206 minutách.

Na druhé straně vypálil z úhlu Trubač, ale domácí brankář Valeš jeho střelu vykopl. Naopak z druhé trefy se o tři minuty později radovali Severočeši. Po dalším centru Zeleného se prosadil rovněž hlavou Mehanovič, který tak navázal na únorové dvě branky, znamenající výhru 3:1 nad Spartou.

Jablonec se uklidnil a ještě do přestávky mohl z několika šancí přidat třetí gól. Hradecký brankář Ottmar však vytáhl Pospíšilovu střelu z akrobatické pozice a v 45. minutě vychytal také osamoceného Trávníka.

Hradec vzhledem nepříznivému stavu musel vytáhnout hru a domácím vznikal prostor na brejky. V 66. minutě po jednom z nich zachránil hosty po Mehanovičově střele skvělým zákrokem Ottmar a jeho spoluhráči následně snížili.

V 68. minutě se dostal balon za vápnem k Martanovi a ten technickou ranou k tyči zaznamenal první ligový gól. "Votroci" se pak tlačili za vyrovnáním, ale až na Šípkův pokus z 86. minuty si větší šanci nevytvořili.

FK Jablonec - FC Hradec Králové 2:1 (2:0)
Branky: 23. Trávník, 28. Mehanovič - 68. Martan. Rozhodčí: Julínek - Nádvorník, Flimmel. ŽK: Pospíšil - Žondra, Martan, Plašil. Diváci: 1644.
Jablonec: Valeš - Jankovič, Pernica, Beneš, Hanousek - Hübschman (83. Jiráček) - Trávník (90. Masopust), Pospíšil, Mehanovič, Zelený - Zrelák (69. Mihálik). Trenér: Klucký.
Hradec: Ottmar - Krátký, Chleboun, Hůlka, Plašil - Jirsák (80. Šípek), Schwarz - Martan, Trubač (69. M. Černý), Malinský - Žondra (65. P. Černý). Trenéři: Pilný a Frimmel.