Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavia trest za sprchování pivem nedostala, disciplinárka však tribuně Sever pohrozila

16. března 2017 16:08 - Praha
(Aktualizováno: 16. března 2017 16:43)

Disciplinární komise zastavila řízení s fotbalovou Slavií kvůli zasažení hráče Plzně kelímkem. Zároveň však pohrozila, že v případě opakovaní takového jednání diváků mohou klubu hrozit přísné tresty, včetně rizika uzavření sektoru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Byla to kaňka na velkém jarním šlágru mezi Slavií a Plzní. Jeden z domácích fanoušků na tribuně Sever hodil na hřiště kelímek s pivem a trefil jím obránce soupeře Jana Hejdu, jehož tak nepříjemně vysprchoval.

Sešívaní se kvůli výtržníkovi dostali před disciplinárku, odešli však nez trestu.

"Z formálního hlediska ke skutku v podobě zasažení hráče kelímkem a tekutinou došlo, ale s ohledem na ojedinělost přestupku a vzhledem k pořadatelské náročnosti utkání s Plzní, které bylo dle názoru komise pořadatelsky zvládnuto, se rozhodla trest neuložit," praví se v komuniké disciplinárky.

„Náklady spojené s disciplinárním řízením může klub vymáhat po konkrétním pachateli přestupku, který byl v tomto případě identifikován. Zároveň bych rád zdůraznil, že v případě opakovaní takového jednání mohou klubu hrozit přísné tresty, včetně rizika uzavření sektoru," varuje předseda komise Richard Baček slávistické kotelníky z tribuny Sever.

Disciplinárka již také zahájila řízení se Slavií za chování fanoušků v následném utkání s Teplicemi.

Na řadu přichází také rivalská Sparta za použití pyrotechniky, poškození zařízení stadiónu, nevhodné chování v podobě hanlivého transparentu a vhození předmětů na hrací plochu v utkání v Mladé Boleslavi, jež muselo být kvůli letenským fanouškům na čas přerušeno.

Komise bude řešit fanoušky i s Teplicemi, Slováckem a Zlínem. Boleslavi hrozí trest nejen za diváky, ale i za porušení povinností pořadatele.

Za vyloučení si jedno utkání nezahraje brněnský Borys Taščij, Tomáš Berger z Bohemians 1905 si stejný trest za červenou kartu odpykal v dohrávce s Plzní. Jedno kolo kvůli čtyřem žlutým kartám musejí vynechat královéhradečtí Ladislav Martan a Marek Plašil, brněnský Michal Škoda a teplický Martin Fillo.

dos, Sport.cz

ČT sport Ml. Boleslav - Jablonec dnes 18:00
20200921T18:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..