Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Oba góly jsem věnoval kamarádovi tam nahoru, říkal dojatý Fillo po zápase Teplic

30. dubna 2017 21:10 - Teplice

Komplikace v boji o pohárové umístění! Takové je pro severočeský klub vyznění zápasu fotbalistů Teplic se Slováckem (2:2). Tým ztrácí z pátého místa na čtvrtou Mladou Boleslav čtyři body, a navíc s ní má horší vzájemnou bilanci. „Je to velká škoda,“ komentoval domácí remízu teplický záložník Martin Fillo, který vstřelil oba góly svého mužstva. Věnoval je nedávno zesnulému kamarádovi Františku Rajtoralovi.

 

FK Teplice

Po vstřelené druhé brance z penalty jste ukázal divákům speciální bílý dres s nápisem „Rajty" 27. A všichni na hřišti i v hledišti na vás poznali velké dojetí.

Chtěl jsem dát gól pro Frantu tam nahoru. Původně jsem hodlal dres ukázat už po své první brance, ale vyšlo to až po druhém gólu. Měl jsem to připravené jenom já, protože jsem Františka znal z mládežnických reprezentací a působili jsme spolu dva roky ve Viktorii Plzeň. Chtěl jsem takhle uctít jeho památku a říci, že na něj budu vzpomínat jen v dobrém. Díval jsem se v televizi na zápas Plzně s Duklou a byl jsem hrdý, jak k tomu Plzeňští přistoupili. Potvrdilo to velikost klubu a ukázalo se, jak byl František oblíbený a jak ho všichni milovali.

Dva góly v jednom zápase jsou vynikajícím střeleckým počinem. Co to pro vás znamená?

Mám hořkosladké pocity. Vážím si toho, že jsem dvakrát skóroval, ale mrzí mě, že jsme ztratili dva body. Toužili jsme moc vyhrát. V naší hře chyběla lehkost, ale byly tam vůle a bojovnost. Bohužel výsledkově to nedopadlo dobře. Zápas se pro nás vyvíjel doslova hrozně, dvakrát jsme prohrávali, a nakonec je z toho vydřený a odmakaný bod.

Uvědomujete si složitost cesty do pohárové Evropy?

Říkal jsem klukům, že poslední dubnový týden se pro nás neodvíjí moc dobře, jelikož jsme si mysleli, že Slavia a Boleslav se dostanou do finále poháru a z ligy půjde do předkola evropského poháru ještě pátý celek tabulky. Jenže oba favorité ve svém semifinálovém duelu prohráli a poté Boleslav zvítězila v lize ve Zlíně a upevnila si čtvrtou příčku. Proto jsme doufali, že proti Slovácku zabereme, ale místo toho jsme doma ztratili. Cítíme, že výsledky rozprášily naše šance, ale pořád existuje nějaká naděje. Pravděpodobnost však není taková jako před týdnem.

S čím tedy jdete do zbytku sezóny?

Bojujeme o co nejlepší umístění, přízeň fanoušků i prémie. Budeme chtít vyhrát každý zápas.

eš, Sport.cz, Právo

ČT sport Ml. Boleslav - Bohemians 1905 dnes 20:00
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..