Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Stý zápas s čistým kontem a vůbec o tom nevěděl. Důležitější jsou výhry než nuly, má Laštůvka jiné priority

30. července 2017 12:05 - Praha

Dostal se do klubu stovkařů, aniž by o tom měl tušení. „Na statistiky jsem nikdy nedal, natož abych pátral, kolik zápasů s čistým kontem už jsem v kariéře odchytal,“ přiznával gólman Jan Laštůvka po ligové premiéře mezi slávistickými tyčemi, po níž si připsal do osobních statistik další nulu. Jubilejní stou. „Důležitější jsou vítězství než nějaké nuly,“ nemínil pátrat v paměti, v kterém klubu se mu dařilo nejvíc a kde vychytal nejvíc zápasů s čistým kontem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

A že jich bylo! Někde úplně na počátku Karviná, pak ostravský Baník, ale třeba také Doněck či Dněpropetrovsk, anebo také Bochum či Fulham.

„To všechno už je historie, k níž nemá smysl se vracet. Teď jsem ve Slavii, abych jí pomáhal k výhrám a postupům," nedělal pětatřicetiletý brankář vědu z toho, že se stal jubilejním dvacátým členem Klubu brankářů, jenž sdružuje gólmany, kteří v ligových duelech uhájili minimálně stokrát čisté konto.

Laštůvkovi se to povedlo v novém angažmá proti Teplicím. „Hlavně že jsme vyhráli, protože to byl těžký zápas. Začali jsme sice výborně, soupeře čtvrthodiny k ničemu nepustili, i gól jsme dali, ale pak jsme přestali dost nepochopitelně hrát a další průběh střetnutí byl proto hodně nervózní. Zvlášť, když jsme nedokázali přidat potřebnou druhou branku," nepopíral, že i on si prožil své nervy.

„Bylo třeba udržet koncentraci do posledních vteřin, protože Teplice hrály vynikající fotbal. Ve Slavii je to něco jiného než třeba v loňské sezóně v Karviné. Během devadesáti minut na mě jde jedna dvě střely a pochopitelně se čeká, že je chytím," vykládal Laštůvka, jenž si nejvíc oddechl čtyři minuty před koncem. To když Kučerovu střelu tečoval Jugas a míč jen o centimetry minul tyč slávistické brány.

„Byla to taková šmudla, ale zatrnulo mi. Balón šel ale naštěstí vedle," vypadlo z Laštůvky po druhém soutěžním utkání mezi slávistickými tyčemi, v němž stejně jako v úterní kvalifikaci o Ligu mistrů proti Borisovu vychytal nakonec nulu.

„Teď ještě abychom stejně zvládli středeční pohárovou odvetu v Bělorusku. Jedno zda s nulou či bez ní, hlavně abychom přes Borisov postoupili," myslel Laštůvka víc na další cestu Ligou mistrů, než na to, že vstoupil do společenství Čecha, Blažka, Vaniaka, ale třeba i Stejskala, Mikloška, Švajlena, Schrojfa či Viktora.

zp, Sport.cz

  0:0 Opava - Olomouc 0:0   10. min
20200229T14:30:00+0100
Opava vs. Olomouc
Opava vs. Olomouc
Opava
Olomouc
  0:0 Jablonec - Plzeň 0:0   10. min
20200229T14:30:00+0100
Jablonec vs. Plzeň
Jablonec vs. Plzeň
Jablonec
Plzeň
  0:0 Příbram - Ml.Boleslav 0:0   7. min
20200229T14:30:00+0100
Příbram vs. Ml. Boleslav
Příbram vs. Ml. Boleslav
Příbram
Ml. Boleslav
  Sparta - Zlín   dnes 17:00
20200229T17:00:00+0100
Sparta vs. Zlín
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..