Zbyněk Pospěch se vrací ze Sparty do Liberce

28. července 2006 17:43 - LIBEREC

Fotbalový útočník Zbyněk Pospěch se definitivně vrací ze Sparty Praha do Slovanu Liberec, kde se dohodl na tříleté smlouvě. Třiadvacetiletý fotbalista, který minulou sezónu strávil na severu Čech na hostování, se stal trvalým hráčem obhájce mistrovského titulu. ČTK dohodu o přestupu potvrdil sparťanský mluvčí Lukáš Přibyl.

 

čtk

Týmy se rozhodly přestupovou sumu nezveřejňovat, ale podle všeho na Letnou doputuje více než dvacet miliónů korun.

Pospěch přestoupil do Sparty před rokem ze Slovácka, ovšem okamžitě odešel na hostování pod Ještěd, kde se mu podařilo získat mistrovský titul. Do letní přípravy nastoupil se Spartou, ale dával najevo, že by se rád na sever Čech vrátil, čemuž nahrával i fakt, že trenér Vítězslav Lavička potřeboval co nejdříve získat osvědčeného hrotového hráče, aby měl pro náročný podzim dostatečný počet fotbalistů.

"Liberec projevil o tohoto útočníka vážný zájem. Ve čtvrtek finišovala jednání mezi oběma kluby, dnes se dohoda doladila i písemně," uvedl Přibyl v prohlášení Sparty.

Odchovanec opavského fotbalu má na svém kontě 79 ligových zápasů, v nichž vstřelil čtrnáct branek. Spartu opouští, aniž by za ni nastoupil byť k jedinému soutěžnímu utkání. V Liberci v minulé sezoně odehrál 24 zápasů a dal pět gólů. V premiérovém kole nového ročníku bude Pospěch ještě Lavičkovi chybět, v Českých Budějovicích si v neděli odpyká trest za čtyři žluté karty ze závěru minulého ročníku.

ČTK

  2:1 Slavia - Ostrava 2:1 dohráno
20210307T18:30:00+0100
Slavia vs. Ostrava
Slavia vs. Ostrava
Slavia
Ostrava

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: