Plzeň - Sparta 0:1Zdeněk Pospěch vystřelil Spartě výhru v Plzni

41. Pospěch 0 : 1

PLZEŇ

Fotbalistům pražské Sparty se podařilo napravit zaváhání z úvodního kola nejvyšší domácí soutěže. Po remíze minulý týden s Kladnem vyhráli sparťané v pondělní dohrávce na hřišti Viktorie Plzeň 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil na konci prvního poločasu útočník Zdeněk Pospěch.

Martin Knakal z FC Viktoria Plzeň (vlevo) a Tomáš Jun z AC Sparta Praha v utkání 2. kola fotbalové ligy.

Sparta zahájila znovu s tříčlennou útočnou formací, do sestavy se po disciplinárním trestu vrátil stoper Tomáš Řepka. Ve 4. minutě po standardní situaci střílel pohotově Jiří Homola, brankář domácích Michal Daněk byl na místě.

V 19. minutě sestřelil Fillo Sylvestra a po zákroku na francouzskou posilu Sparty mohl být plzeňský mladíček rád, že sudí Adámek nevytáhl žlutou kartu. Oba týmy neměly dostatek přesnosti v kombinaci, dlouhé míče ke zdolání obrany soupeře nevedly. Individuálně to zkusil Šimák, včasným vyběhnutím šanci zmařil Daněk.

Ve 41. minutě se obrana domácích rozestoupila před Zdeňkem Pospěchem, který z pětadvaceti metrů trefil přesně pravý růžek plzeňské branky. "Podíval jsem se a dopadlo to krásně," popsal svoji trefu šťastný kanonýr v rozhovoru pro ČT. Jinak diváci během prvního poločasu příliš šancí neviděli ani na jedné straně.

Matušovič střídal zraněného Zabavníka

Po změně stran nemohl pro zranění pokračovat Radoslav Zabavník, kterého nahradil Miroslav Matušovič. Trenér Griga do obrany stáhl střelce gólu Pospěcha a ex-ostravský útočník se postavil na hrot vedle Šimáka a Juna.

Sparta měla první šanci druhé půle, Jun v akrobatické pozici nezakončil akci Kadlece. Naopak na druhé straně po standardní situaci hlavičkoval bývalý útočník Sparty Rezek, Blažek efektním skokem míč chytil.

Domácí chtěli penaltu

Domácí se snažili o vyrovnání, ale obrana Sparty byla pevná. Neuspěl ani překvapivou ranou z úhlu Rezek. Sparta kontrolovala závěr zápasu, přesto mohla pět minut před koncem inkasovat, Fillo ovšem trefil Homolu. V nastaveném čase se po souboji s Homolou skácel v pokutovém území Rezek a domácí se dožadovali penalty. Tu rozhodčí Adámek neodpískal a Sparta si z Plzně odvezla výhru 1:0.

Plzeň má doma proti spartě mizernou bilanci. Posledních šest utkání proti nejslavnějšímu českému celku Západočeši prohráli. Trenéru Grigovi ale možná přibudou další starosti. Zraněný musel v poločase ze hřiště Zabavník a zdravotní komplikace má se stehenním svalem i Sylvestre.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 41. Zd. Pospěch. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: M. Knakal, Pilař, Rezek, Zakopal - Zabavník, Kisel, Šimák. Diváci: 7475.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Limberský, Pilař, Trapp (46. Smejkal), Šíma (67. Krbeček) - Fillo (80. M. Jarolím), Rezek. Trenér: Bílek.
Sparta: Blažek - Zabavník (46. Matušovič), Řepka, Homola, Kadlec - Kisel, Sylvestre (73. Herzán), Kolář - Zd. Pospěch, Jun (90. Došek), Šimák. Trenér: Griga.