Budějovice - Brno 0:0České Budějovice se prvního gólu znovu nedočkaly

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic se ani na třetí pokus po návratu mezi ligovou elitu nedočkali vstřeleného gólu. Naposledy se v lize trefili ještě před sestupem loni v květnu, v neděli remizovali s Brnem 0:0. Stejný výsledek uhráli před týdnem v Olomouci.

Jihočeská metropole viděla zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jasně dominovali Ciprovi svěřenci, ale po obrátce nečekaně vyklidili pole, přenechali iniciativu Moravanům a nakonec museli znovu odložit čekání na první gól a první ligové vítězství.

Domácí měli od počátku více ze hry. Po přihrávce agilního Poborského nejprve Svátek přízemní střelou rozchytal brněnského gólmana Lejsala, potom Mrkvička na pravé straně šikovně obelstil obránce Pavlíka, ale místo přihrávky na Svátka zvolil zblízka střelu přímo do Lejsalovy náruče. Ve 26. minutě se zaskvěl Poborský, jenž prokličkoval mezi několika brněnskými hráči, z pravé strany přesně zacentroval, ale Dvořák hlavou mířil vedle tyče.

Svátek uvolnil Mrkvičku

Nabíhajícího Mrkvičku pak posílal do další šance uličkou ve středu hřiště Svátek, hosté však odvrátili útok na roh. Z trestného kopu to zkusil přes zeď Volešák, ale brankář Lejsal umístěný míč správně vystihl. Na protější straně musel zasahovat také Filipko po Zelenkově ráně.

V úvodu druhé půle se Jihočechům mohla nepěkně vymstít nepozornost při hlídání hostujícího Zelenky, jenž ale hlavou mířil vedle. Po rohu Polácha znovu Zelenka zacílil nůžkami na branku Budějovic a Filipko s námahou vyrazil na další roh. Hosté převzali taktovku zápasu, další příležitost měl Černý, který po levé straně proběhl kolem Kladrubského, jeho centr však v pádu Wagner nezužitkoval.

Ojedinělý protiútok domácích pak podnikl Poborský, za cenu faulu ho zastavil Trousil a za druhou žlutou kartu šel předčasně pod sprchy. Z následného trestného kopu Poborský načechral míč přesně na hlavu Svátkovi, ale ten mířil těsně nad břevno. Brňané se ani v deseti nestáhli a dál se tlačili na polovinu zakřiknutého týmu domácích, jehož hru nedokázali oživit ani střídající hráči. V závěru se navíc síly na hřišti vyrovnaly, neboť po druhém napomenutí byl vyloučen i Horejš, který v minulé sezoně hostoval právě v Brně.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Makovička - Pokorný, Novák. ŽK: Volešák, Horejš, Bureš - Siegl, Wagner, Trousil, Polách. ČK: 88. Horejš - 66. Trousil. Diváci: 4442.
Budějovice: Filipko - Kladrubský, Horejš, Homoláč, Bureš (67. Žižka) - Poborský, Volešák, Dvořák (76. Gruber), Plocek - Svátek, Mrkvička (62. Jeslínek). Trenér: Cipro.
Brno: Lejsal - Mazuch, Trousil, Pavlík, Siegl - Besta (89. Partyš), Holek, Polách, Černý (69. Gjoreski) - Zelenka, Wagner (63. Střeštík). Trenér: Mazura.