Plzeň - Teplice 2:0Plzni zajistili výhru nad Teplicemi náhradníci

78. Krbeček 1 : 0
90. Trapp 2 : 0

PLZEŇ

Fotbalisté Viktorie Plzeň se dočkali první výhry v sezóně, když doma porazili Teplice 2:0. Vítězství Západočechům zajistili střídající hráči. Nejprve překonal Poštulku Krbeček a v nastavení podtrhl výhru domácích Trapp. Plzeň se po výhře přehoupla přes svého dnešního soupeře v tabulce a je pátá.

Foto archív

V úvodní čtvrthodině utkání skrápěl hrací plochu hustý déšť, který se výrazně podepsal na nezdaru většiny pokusů aktivnějších hostů o ohrožení branky domácích. Nejnebezpečnější byla Stožického dalekonosná střela mířící těsně vedle Daňkovy levé tyče.

S ustávajícím deštěm se směrem dopředu osmělili také domácí. O zlepšení se staral především aktivní Fillo, který stál u zrodu většiny povedených akcí domácích. V 19. minutě vysunul nabíhajícího Limberského, s jehož nedůraznou střelou si však brankář Poštulka snadno poradil.

Domácí záloha postupně ovládla střed hřiště a tepličtí obránci jen s obtížemi odvraceli nebezpečné centry mířící do jejich šestnáctky. Největší šanci první půle měl na kopačce domácí Rezek, svůj trestný kop však zakroutil těsně vedle levé tyče. Ve zbytku prvního poločasu už aktivnější domácí nenašli ve finální fázi recept na pozornou teplickou defenzivu.

Bílek hrál na vítězství

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky nedokázal Procházka po Rezkem zahrané standardce z pravé strany na zadní tyči usměrnit míč do sítě. Poté svoje ofenzivní kvality ukázali také hosté: Kaufman vysunul na pravé straně nabíhajícího Dorta, ten přihrál na malé vápno Džekovi, jemuž ale zakončení znemožnil včasným skluzem Smola.

V 57. minutě unikl domácí obraně znovu Dort, svou akci zakončil přízemní střelou, se kterou si Daněk poradil. Hosté najednou ovládli hru a po rychlých kombinacích se dostávali také k zakončení. Po povedeném Verbířově centru ale hlavičkoval Klein v dobré pozici pouze doprostřed branky.

Domácí kouč Bílek ale svou taktikou ukázal, že chce letos poprvé zvítězit. Začal víc riskovat směrem dopředu, poslal na hřiště Krbečka, který v 69. minutě hlavičkoval těsně nad. Mladý plzeňský útočník se dočkal o devět minut později, kdy hlavou usměrnil do sítě Rezkův centr z levé strany. Hosté ve snaze srovnat začali přímočařeji kombinovat. Džeko dokázal obejít Zakopala, jeho střelu ale skvěle chytil vyběhnuvší Daněk.

Definitivní rozhodnutí přinesla druhá minuta nastavení, kdy po brejku do rozhozené obrany hostů skóroval pohodlně další střídající hráč Trapp. V té doby byl na hřišti jen sedm minut.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 78. Krbeček, 90+2. Trapp. Rozhodčí: Moudrý - Večeřa, Pelikán. ŽK: Procházka, Limberský - Verbíř, Stožický, Hunal, Sabou. Diváci: 4038.
Sestavy:
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, Jarolím (86. Trapp), Limberský - Smejkal (61. Krbeček), Rezek (81. P. Šíma). Trenér: Bílek.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Klein, Hunal, Krmaš - Verbíř (66. Fenin), Sabou, Jirsák (83. Doležal), Stožický - Džeko, Dort. Trenér: Mareček.