Liberec - Brno 0:0Vítěznou sérii Liberce v lize zastavilo Brno

Fotbalisté Liberce v sobotu utrpěli první ztrátu v novém ročníku nejvyšší soutěže. V pátém ligovém kole doma jen remizovali s Brnem 0:0. Na rohové kopy sice obhájci titulu vyhráli 10:0, navíc hráli od 72. minuty v početní výhodě, ale ke gólu to nevedlo. Liberecký brankář Čech i brněnský Lejsal udrželi čisté konto i v pátém utkání.

Domácí nastoupili bez pravého obránce Šinglára, který si přivezl nakopnutí ze středečního utkání předkola Ligy mistrů v Moskvě. První poločas mnoho vzruchu nepřinesl. Mezi tyče se poprvé trefil po 15 minutách domácí Hodúr, ale Lejsal střelu bez problémů chytil. Největší šanci první půle měli hosté ve 29. minutě, ale při nebezpečné hlavičce kapitána Brna Trousila byl brankář Čech pozorný.

Vyústěním mírné převahy Liberce bylo pouze několik rohových kopů a dalších standardních situací. Ve 45. minutě chytil Lejsal trestný kop Zápotočného, jehož střela směřovala k tyči.

V úvodu druhé půle se dvakrát málem ocitl v nebezpečné pozici Zelenka, ale pokaždé byl zablokován domácím kapitánem Zápotočným. V 60. minutě se Zelenka zranil po střetu ve skrumáži a musel opustit hřiště. Na druhé straně po centru Janů chyběly Matulovi jen centimetry, aby dorazil míč u vzdálenější tyče.

Liberec končil zápas se třemi útočníky

V 70. minutě to domácí Pospěch zkusil střelou přes hlavu, ale Lejsal jeho pokus chytil. Brno se v této fázi hodně zatáhlo do obrany, až osm hráčů bránilo v pokutovém území. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Pavlík, který fauloval Pospěcha.

V poslední čtvrthodině se Zápotočný vysunul dopředu a Liberec dokončoval zápas se třemi útočníky. Brněnští byli dále v defenzivě, poleháváním a zdržováním si proti sobě popudili domácí diváky. Do šancí však liberecké hráče nepouštěli. Naopak v 74. minutě založili rychlý brejk, Holek obstřelil vyběhnuvšího Čecha, míč pomalu směřoval do opuštěné branky, ale vracející se Ančic jej odkopl do bezpečí.

V nastaveném čase liberecký Bílek střelou z 25 metrů trefil břevno. Minutu poté fauloval Holek Hodúra, dostal druhou žlutou kartu a byl také vyloučen. Brno však už remízu navzdory nastaveným pěti minutám ubránilo.

FC Slovan Liberec - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Adam - Kordula, Kubáň. ŽK: Zápotočný - Holek, Pavlík, Lejsal. ČK: 72. Pavlík, 90.+4 Holek. Diváci: 6310.
Liberec: Čech - Matula, Zápotočný, Košťál, Janů - Frejlach (59. Papoušek), Bílek, Hodúr, Pudil (81. Ančic) - Pospěch, Holenda (69. Blažek). Trenér: Lavička.
Brno: Lejsal - Siegl, Trousil, Pavlík, Gjoreski - Partyš, Holek, Polách, Střeštík (85. Simr) - Zelenka (62. Besta), Wagner (75. Mazuch). Trenér: Mazura.