Lejsal: Individuální série není důležitá

29. srpna 2006 10:11

Popáté během podzimní části Gambrinus ligy vychytal o víkendu na trávníku Slovanu Liberec čisté konto brankář Brna Martin Lejsal a pomohl tak k první bodové ztrátě úřadujícího mistra v nové sezóně. "Pro naše mužstvo to byl asi nejsložitější zápas v sezóně," říká Lejsal v rozhovoru pro Právo.

 

Sport.cz

Patřil jste k hlavním postavám sobotního zápasu Liberec - Brno, v němž jste stejně jako váš protějšek Marek Čech vychytal popáté na podzim v lize čisté konto. Jak to bylo tentokrát těžké?
Pro naše mužstvo to byl asi nejsložitější zápas v sezóně. Musím kluky pochválit za defenzívu. Obránci skvěle odvraceli centry z obou stran, takže jsem často ani nezasahoval. Nakonec jsme dohrávali v torzu. Je to velmi cenný bod ze hřiště mistra ligy, který ztratil první dva body.

V čem je největší současná síla Brna?
Vytvořila se dobrá parta. Mohu hodnotit hlavně svoji souhru s obránci. Za poslední půlrok jsme si na sebe zvykli a snad je to na hřišti znát. Trenér Mazura byl také obráncem a předává nám poznatky, jak by to mělo v defenzívě fungovat. Povedlo se nám složit mozaiku z více prvků a věcí, které zapadají do sebe.

Dodávají vám narůstající minuty bez inkasovaného gólu sebevědomí, či spíše zvyšují nervozitu z obav, že série skončí?
Já to tak neberu. Čísla se zapisují do statistik, ale to je všechno. Jde mi o to, abych odvedl kvalitní práci a pomohl mužstvu. To se zatím daří. Když třeba dostanu laciný gól, a přesto vyhrajeme, bude to daleko důležitější než nějaká individuální série.

Říkali jste si před zápasem v Liberci, že by domácí mohli být v menší krizi po svém vyřazení z Ligy mistrů?
Tvrdit něco podobného je velmi nebezpečné. Z branky tak dobře nepoznám, jestli byl soupeř v útlumu, nebo ne. Ale viděl jsem, že jsme hráli přes polovinu utkání v naší šestnáctce. Liberec je na české poměry špičkový tým, který dovede skloubit ligu s evropskými poháry, a podal dobrý výkon.

Kdy vám při zápase nejvíce zatrnulo?
Asi při Bílkově střele z voleje do břevna v nastaveném čase. Velmi dobrá rána, střílená obloukem, těžká na chytání. Byl jsem od ní daleko a ani jsem si na ni nesáhl. Břevno mě zachránilo.

Při soupeřově náporu jste v závěrečné čtvrthodince dostal žlutou kartu. Co se stalo?
Když to téma jen nakousnu, tak vám řeknu, že jsem při vyboxování míče dostal od Pospěcha nebo jiného libereckého hráče kolíkem kopačky do kotníku a nemohl jsem došlápnout. Měli jsme mít výkop od branky, a zažádal jsem rozhodčího o umožnění obstřiku kelenem. Následovala překvapivá žlutá karta...

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  2:1 Zlín - Ml. Boleslav 2:1 dohráno
20210224T16:00:00+0100
Zlín vs. Ml. Boleslav
Zlín vs. Ml. Boleslav
Zlín
Ml. Boleslav
  0:3 Jablonec - Slovácko 0:3 dohráno
20210224T14:00:00+0100
Jablonec vs. Slovácko
Jablonec vs. Slovácko
Jablonec
Slovácko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: