Poborského skolila borelióza

11. září 2006 09:38 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Zákeřná nemoc skolila bývalého českého fotbalového reprezentanta Karla Poborského. Záložník Českých Budějovic má Lymeskou boreliózu a čeká ho nucená pauza. Na trávník by se mohl v ideálním případě vrátit v polovině listopadu.

 

čtk

"Dva týdny mě bolela hlava. Nejdřív jsem tomu nepřikládal velkou váhu. Až když jsem už nemohl ani pořádně trénovat, šel jsem k doktorovi," uvedl Poborský pro TV Nova. Boreliózu definitivně potvrdil rozbor krve.

Pravý záložník Dynama, který po mistrovství světa v Německu ukončil reprezentační kariéru, ihned zahájil léčbu a klubu, jehož je zároveň šéfem, chyběl už ve včerejším utkání na Kladně. Podle lékařů by měl následující čtyři týdny brát antibiotika a další měsíc ho bude čekat rekonvalescence.

Lymeskou boreliózu nejčastěji přenášejí klíšťata. "Vůbec si ale neuvědomuji, že by mě v poslední době klíště kouslo," prohlásil rekordman v počtu reprezentačních startů.

"Když všechno dobře půjde, mohl by hrát už v listopadu, ale žádný doktor vám to neřekne přesně. Záleží na spoustě věcí," řekl kouč Jihočechů František Cipro. "Nebude to pro nás lehké," dodal k nucené absenci svého klíčového hráče.

hok, Právo

ČT sport Liberec - Pardubice dnes 18:00
20210226T18:00:00+0100
Liberec vs. Pardubice
Liberec vs. Pardubice
Liberec
Pardubice

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: