Budějovice - Plzeň 2:1České Budějovice rozhodly o výhře nad Plzní před poločasem

13. Svátek 1 : 0
26. Krbeček 1 : 1
36. Volešák 2 : 1

ČESKÉ BUDĚJOVICE

V důležitém souboji dvou týmů ze středu tabulky mezi Českými Budějovicemi a Plzní se radovali více Jihočeši, kteří vyhráli 2:1 a poskočili už na páté místo v neúplné tabulce po devátém kole. O nedělní výhře rozhodl znovu záložník Volešák, který se trefil na podzim už potřetí.

V rušném souboji zástupců dvou sousedních metropolí slavila úspěch aktivita a bojovnost domácích nad technickou hrou hostí. Plzeňská obrana se poprvé zapotila po trestném kopu Volešáka, odražený míč však letěl nad branku.

První klíčový okamžik utkání přišel už ve třinácté minutě: po zdánlivě nenápadné akci se míč dostal od Baláže k Adamcovi, jenž od pravého rohu zacentroval a Svátkova teč skončila vedoucím gólem.

Po vyrovnání zatoužil jako první hostující Smola, jeho dalekonosná střela ale zasvištěla těsně vedle pravé tyče. Podstatně lépe mířil vzápětí spoluhráč Krbeček, který prošel ve 26. minutě středem hřiště a z hranice šestnáctky střelou k pravé tyči vyrovnal.

Volešák zařídil vítězství

Poločasovou přestřelku však ukončili znovu domácí: ve 35. minutě si postavil míč k trestnému kopu ve vzdálenosti 22 metrů Volešák a přesně vyměřeným obloučkem přes zeď zařídil domácím znovu vedení a nakonec i vítězství.

Domácí pokračovali i po pauze v aktivní hře a vymysleli další nebezpečnou akci: po pravém křídle zatáhl míč Adamec, nádherně zacentroval do vápna, ale Táborský hlavičkoval kolem bezmocného Daňka těsně vedle.

Zaútočili také Plzeňští, ale Krbeček před brankou svoji šanci nezužitkoval a špatně mířil rovněž Jarolím. Na protější straně se zase neujaly střelecké pokusy Táborského, Volešáka ani hlavička Žižky.

Černý neuspěl

Šest minut před závěrem mohli domácí přidat gólovou pojistku po dlouhém sólovém výpadu Černého, ale po jeho centru z levé strany Sládkovi míč sjel z nohy.

Sílícímu tlaku Plzně v samotném závěru se už domácí úspěšně ubránili, přestože při rohu Jarolíma šel do skrumáže před budějovickou branku hlavičkovat i hostující gólman Daněk.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)
Branky: 12. Svátek, 35. Volešák - 25. T. Krbeček. Rozhodčí: Racek - Chytil, Kubáň. ŽK: Žižka, Baláž, Bureš, Černý, Gruber - Šíma, M. Jarolím, Fillo, Borek. Diváci: 3385.
České Budějovice: Filipko - Plocek, Kladrubský, Homoláč, Bureš - Adamec, Volešák, Žižka, Černý - Svátek (86. Gruber), Baláž (55. Táborský). Trenér: Cipro.
Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, M. Jarolím, Šíma (56. Smejkal) - Malár (66. Borek), T. Krbeček (80. Veselý). Trenér: Levý.