Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sparta ho vychovala, tituly hrne s Plzní. Pilný sběratel má unikátní kolekci

21. dubna 2018 11:05 - Praha

Mimořádná herní intuice, smysl pro vytříbenou koncovku, čerstvý člen Klubu legend. V nejvyšší soutěži odehrál už 306 zápasů, dal 77 gólů a posbíral pět mistrovských titulů. Právě Daniel Kolář se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout, jak ze Sparty zamířil do Plzně a stal se tam klíčovou součástí zlaté dynastie.

Patří mezi nejpilnější sběratele mistrovských titulů v samostatné české historii. Z ligového prvenství se radoval nejdřív ve Spartě, kde ho vychovali pro velký fotbal. Pak následoval hromadný hráčský exodus do Plzně a tam nastala ještě daleko slavnější kapitola. Do unikátní kolekce kreativního záložníka přibyly další čtyři trofeje pro šampióna.

Silný charakter a nezdolná povaha pomohly Danielu Kolářovi překonat i velkou osobní tragédii.

„Dana řadím do kategorie rozdílových hráčů. Velmi inteligentní typ fotbalisty a člověka, na hřišti i mimo ně. Pro trenéra je skvělé mít v kádru takového fotbalistu," poukazuje trenér Vítězslav Lavička, patron projektu.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
Horst Siegl
Jiří Štajner
Libor Došek
David Lafata
Pavel Verbíř
Michal Horňák
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..