Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ikona největší. Podívejte se, jak mladý Nedvěd řádil na českých hřištích

26. května 2018 10:05 - Praha

Nejlepší na konec. Úžasná vytrvalost, famózní střelba, mimořádné vůdčí schopnosti. Po svém odchodu do Itálie se stal ikonou světového fotbalu. Právě Pavel Nedvěd se představuje v závěrečném dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout, jak řádil na domácích trávnících, než si později došel pro Zlatý míč náležící nejlepšímu hráči Evropy.

Když si v 19 letech odbyl ligový debut, přišlo na Julisku 600 diváků. O pět let později se s českou nejvyšší soutěží loučil jako její největší hvězda. Navíc se dvěma českými tituly a jedním federálním. A to ještě nikdo netušil, že se Pavel Nedvěd stane vicemistrem Evropy a držitelem Zlatého míče.

Na Spartě dlouho neměl na růžích ustláno, ale po těžkých začátcích se projevila jeho buldočí povaha. V tréninku dřel tak, že byl nakonec ze všech nejlepší...

„Největší ikona, která byla. Zaslouženě se stal fotbalistou Evropy, vypracoval se pílí a dřinou. Věděl, co chce, šel za svým cílem. Vynikající hra pravou, levou nohou, střelba ze střední vzdálenosti, góly ze standardek. Úžasný hráč, zaslouží si prostě úplně to nej, nej," líčí Nedvěda trenér Petr Uličný, patron projektu.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
Horst Siegl
Jiří Štajner
Libor Došek
David Lafata
Pavel Verbíř
Michal Horňák
Daniel Kolář
Tomáš Janů
František Rajtoral
Bořek Dočkal
David Limberský
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..