Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Opava začne ligu v azylu. Nejspíše v Brně

4. června 2018 16:52 - Opava

Prvoligový nováček z Opavy začne sezónu v Brně. Na svém stadiónu nemá vyhřívání trávníku, bez kterého ligová utkání hrát doma nesmí, první domácí utkání tak odehraje nejspíše na stadiónu Zbrojovky. „Jsme prakticky dohodnutí,“ řekl technický ředitel Opavy Jaroslav Rovňan a dodal, že definitivní rozhodnutí padne ve středu.

 

Vít Šimánek, ČTK

Opavští oslovili všechny moravské kluby s prvoligovými stadióny, uspěli ale jen v Brně a ve Znojmě. „Přístup všech byl vstřícný, například v Ostravě ale nemůžeme hrát z bezpečnostních důvodů. V Olomouci zase proto, že se Sigma kvalifikovala do Evropské ligy," řekl Rovňan. Ne, slyšeli Opavští i v Karviné, kde stadión vyrostl za peníze Evropské unie a pronajímat se nesmí.

Na svůj stadión by se měla Opava vrátit na začátku září před nebo v průběhu reprezentační přestávky. „Výběrové řízení na zhotovitele vyhřívání nyní probíhá. Kromě trávníku musíme vybudovat také novou kotelnu a upravit prostory VIP a tiskového střediska. Pokud vše půjde podle plánu, měli bychom se 7. září vrátit domů," uvedl Rovňan. „Nutné investice do stadiónu se pohybují okolo 40 miliónů korun," doplnil sportovní manažer klubu Alois Grussmann.

Peníze (22 miliónů korun) na vybudování vyhřívaného trávníku schválilo opavské zastupitelstvo už na konci dubna. Jejich čerpání ale podmínilo postupem do nejvyšší soutěže. Soutěž na dodavatele tak mohla začít až o měsíc později, kdy Opava získala jistotu, že se po třinácti letech vrátí do první ligy. Vítězná firma bude známa v polovině června. Dalším 1,5 miliónem korun město podpořilo i výstavbu kotelny k vyhřívání trávníku a pořízení nové světelné tabule.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..