Rubriky:

Fotbal

Francouzští fanoušci bojují u soudu o opakování finále MS

8. prosince 2006 08:26 - PAŘÍŽ

Někteří francouzští fotbaloví fanoušci se stále nesmířili s porážkou svého týmu v penaltovém rozstřelu ve finále mistrovství světa s Itálií a chtějí se pokusit vynutit si u soudu opakování zápasu. Jako první krok hodlají dokázat, že rozhodčí neoprávněně vyloučil Zinédina Zidana. Ve čtvrtek přednesli své námitky u pařížského soudu, který by měl 15. prosince rozhodnout o tom, zda se kauzou bude zabývat.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Zidane dostal červenou kartu v nastaveném čase poté, co hlavou udeřil italského obránce Marka Materazziho do prsou. Dvě organizace fanoušků, které se na soud obrátily, tvrdí, že čtvrtý sudí, s nímž hlavní rozhodčí vyloučení francouzského kapitána konzultoval, hlavičku ze svého místa vidět nemohl. Incident, ke kterému došlo za zády hlavního arbitra, podle nich zhlédl v televizi, což odporuje pravidlům FIFA.

Právní zástupci francouzské fotbalové federace a FIFA, na něž je žaloba namířena, považují celou věc za pokus o získání publicity. Francouzské soudy podle nich nemají pravomoc o takovém případu rozhodnout.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: