Fotbal

Internacional poslal do finále klubového MS náhradník

13. prosince 2006 14:03 - TOKIO

Fotbalisté brazilského klub Internacional Porto Alegre se stali prvními finalisty klubového mistrovství světa, které pořádá Japonsko. Internacional si zajistil účast ve finále díky výhře 2:1 nad egyptským Al Ahlí, o vítěznou branku se v 72. minutě postaral náhradník Luiz Adriano.

O soupeři Internacionalu se rozhodne ve čtvrtečním duelu mezi favorizovanou Barcelonou a mexickou Amérikou. Finále se hraje v neděli v Jokohamě.

Brazilský Internacional byl stejně jako Barcelona nasazen až do semifinále. V souboji s egyptským velkoklubem Al Ahlí, který ve čtvrtfinále vyřadil novozélandský Auckland, však měl s očekávaným postupem hodně práce.

Do vedení šel ve 23. minutě po trefě sedmnáctiletého mladíka Alexandra Pata, ale osm minut po přestávce vyrovnal přesnou hlavičkou útočník angolské reprezentace Flávio a nechal tak zapomenout na dvě zahozené šance svých spoluhráčů Aboutríky a El Nahase ještě z konce prvního poločasu.

Favorizovaný brazilský tým strhl vedení na svoji stranu až 18 minut před závěrečným hvizdem. Střídající Luiz Adriano, který nahradil v sestavě zraněného autora první branky Pata, usměrnil zblízka do branky rohový kop Ceary.

Al Ahlí - Internacional Porto Alegre 1:2 (0:1)
Branky: 23. Alexandre Pato, 72. Luiz Adriano - 53. Flávio.

Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal

Výsledkový mix:

Premier League
Včera 18. kolo Bournemouth - Liverpool Bournemouth - Liverpool 0:4
Včera 18. kolo West Bromwich - Manchester Utd. West Bromwich - Manchester Utd. 1:2
dnes 21:00 Everton - Swansea Everton - Swansea