Fotbal

Ronaldinho poslal Barcelonu do finále klubového MS

14. prosince 2006 14:37 - JOKOHAMA

Fotbalisté Barcelony si suverénním způsobem zajistili účast ve finále klubového mistrovství světa v Japonsku. Na hřišti v Jokohamě se o kvalitách katalánského celku a hlavně jeho největší hvězdy Ronaldinha přesvědčil mexický soupeř América, který prohrál vysoko 0:4.

Jeden gól dal brazilský míčový kouzelník sám, další dva připravil spoluhráčům. V nedělním finále se evropští kluboví šampioni utkají o trofej s brazilským Internacionalem Porto Alegre.

Za vytrvalého deště na Nissan Stadium stál Ronaldinho už v 11. minutě na počátku akce, kterou zakončil gólovou střelou Eidur Gudjohnsen a už po půlhodině hry Rafael Márquez hlavou zužitkoval Dekův rohový kop. Při třetí trefě Ronaldinho vymetl ve druhém poločase horní roh mexické branky, pět minut před koncem pak přihrál na poslední gól Dekovi.

"Jsme rádi, že jsme dnes hráli dobře. Zápas jsme si užili, ale vypadá to možná snadněji, než to ve skutečnosti bylo," řekl Ronaldinho. "Finále bude ale tvrdší, úplně jiný zápas," dodal Brazilec.

Finále bude obdobou loňského brazilsko-evropského duelu o titul, ve kterém Sao Paulo porazilo Liverpool 1:0.

Časová osa: Fotbal