Rubriky:

Fotbal

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: O neporovnatelném srovnávání Slavie s Plzní aneb Jak se spravuje počítač kladivem

26. února 2019 14:27 - Praha

Když jsem přijel v roce 1965 do Sovětského svazu, byli tam lidé spokojeni. Životní úroveň rostla pomalu, ale rostla. Oni totiž neměli možnost srovnávat. Maximálně když se zájezdem vyrazili k nám a my pro ně znamenali Západ. Když jsem v roce 1978 jel přes Švédsko do Norska, byl ten srovnávací dojem, jako když se vyměnila černobílá televize za barevnou.

 

Francois Lenoir, Reuters

Vývojem společnosti porovnáváme kdeco, a to i neporovnatelné. U odměn nás zajímá víc, kolik bere ten druhý, než kvalita a množství práce vlastní. U odměn špičkových světových fotbalistů se díky neustálému porovnávání dostala jejich výše za hranici zdravého rozumu. Ostatně špičkoví manažeři jakéhokoliv oboru se chovají stejně.

Plzeňský Joel Kayamba (vlevo) v souboji s Danim Olmem z Dinama Záhřeb.

Darko Bandic, ČTK/AP

Plzeň prohrála v Záhřebu s Dinamem, čímž z dalších bojů v Evropské lize vypadla. Slavia naopak uspěla v souboji s Genkem a hned byla dávána srovnávací metodou do protikladu k Plzni. Experti porovnávají taktiku, způsob hry, kvalitu jednotlivců i celku. Po vzájemném souboji, kdy byla Plzeň velebena, kredit oproti Slavii opět ztratila.

Aby komentáře byly objektivní, je třeba též porovnat úroveň hry Záhřebu oproti kvalitě Genku. Každý zápas je jiný a každý má svůj průběh. Záhřeb se dostal do vedení po vynikající útočné akci a celý zápas dělal oslabené obraně Plzně problémy.

Genk proti Slavii nepředvedl nic

Genk využil fatální chyby gólmana Koláře a dál nepředvedl nic, přestože je nám podsouváno, že belgický fotbal je náš vzor. Samozřejmě je nutno brát v potaz srovnávací výrok slávistů, že hráči Genku hráli to, co jim dovolili. V každém případě nás srovnávání mezi Slavii, Plzní a snad i Spartou bude čekat každý týden.

V tomto kole všichni srovnatelně zvítězili, ač hráli v nesrovnatelných podmínkách, doma nebo venku, s jiným průběhem zápasu, při řešení různých specifických problémů.

Ibrahim-Benjamin Traoré (27) pohodlně poslal míč do sítě. Gólman Genku Daniel Vukovic se srazil se Sebastienem Dewaestem (druhý zleva).

Francois Lenoir, Reuters

Po vzájemném zápase mezi Plzní a Slavií byly zveřejněny fitness statistiky, kolik uběhli jednotliví hráči. Jen tomu schází srovnání, zda a v kolika procentech věděli kam. Protože na to existuje vtip.

Když i největší experti neuměli spravit počítač, přišel chlap s kladivem a jednou ranou jej uvedl do chodu. Napsal si účet na 1000 dolarů. Když mu to nechtěli zaplatit, že za jednu ránu je to moc, tak jim to rozepsal: rána kladivem 1 dolar, vědět kam 999 dolarů.

V bulvárních časopisech dělají z celebrit blbce v rubrice módní policie. Poněvadž se kvůli sledovanosti musí i veřejnoprávní televize pokleslé kultuře národa přizpůsobit, přidala v Dohránu plus druhý díl seriálu režiséra Luhového „Jak vypadá Vrba“.

Mimo komentáře přidala záběry na trenéra i během zápasu, kdy je ve stresu. Mě jednou v Liberci vyfotili tak, že bych svým výrazem mohl strašit děti. Trenér Josef Souček po jednom nevydařeném zápase řekl: Kdyby mě viděl Hemingway, napsal by novou knihu: Stařec a hřiště.

Bývalý československý fotbalista. V minulosti Ladislav Škorpil rovněž trénoval československou juniorskou fotbalovou reprezentaci a českou reprezentaci do 21 let. V sezoně 2001/2002 společně s Josefem Csaplárem vyhráli se Slovanem Liberec český titul.
Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Výsledkový mix:

Mistrovství Evropy
Včera 2. kolo Kypr - Belgie Kypr - Belgie 0:2
Včera 2. kolo Polsko - Lotyšsko Polsko - Lotyšsko 2:0
Včera 2. kolo Slovinsko - Makedonie Slovinsko - Makedonie 1:1
Včera 2. kolo Nizozemsko - Německo Nizozemsko - Německo 2:3
Včera 2. kolo Sev. Irsko - Bělorusko Sev. Irsko - Bělorusko 2:1
Včera 2. kolo San Marino - Skotsko San Marino - Skotsko 0:2
Včera 2. kolo Izrael - Rakousko Izrael - Rakousko 4:2
Včera 2. kolo Maďarsko - Chorvatsko Maďarsko - Chorvatsko 2:1
Včera 2. kolo Kazachstán - Rusko Kazachstán - Rusko 0:4
Včera 2. kolo Wales - Slovensko Wales - Slovensko 1:0
23.3.2019 1. kolo Bosna a Herc. - Arménie Bosna a Herc. - Arménie 2:1
23.3.2019 1. kolo Itálie - Finsko Itálie - Finsko 2:0
23.3.2019 1. kolo Lichtenštejnsko - Řecko Lichtenštejnsko - Řecko 0:2
23.3.2019 1. kolo Španělsko - Norsko Španělsko - Norsko 2:1
23.3.2019 1. kolo Malta - Faerské o. Malta - Faerské o. 2:1
23.3.2019 1. kolo Švédsko - Rumunsko Švédsko - Rumunsko 2:1
23.3.2019 1. kolo Gibraltar - Irsko Gibraltar - Irsko 0:1
23.3.2019 1. kolo Gruzie - Švýcarsko Gruzie - Švýcarsko 0:2
dnes 18:00 Turecko - Moldavsko Turecko - Moldavsko
dnes 20:45 Černá Hora - Anglie Černá Hora - Anglie
dnes 20:45 Kosovo - Bulharsko Kosovo - Bulharsko
dnes 20:45 Portugalsko - Srbsko Portugalsko - Srbsko
dnes 20:45 Lucembursko - Ukrajina Lucembursko - Ukrajina
dnes 20:45 Francie - Island Francie - Island
dnes 20:45 Andorra - Albánie Andorra - Albánie