Fotbal

Fotbalisté Japonska si na mistrovství Asie zahrají o čtvrtý titul

25. ledna 2011 17:57 - DAUHÁ

Fotbalisté Japonska si na mistrovství Asie v Kataru zahrají o rekordní čtvrtý titul. Do finále postoupili po výhře 3:0 v penaltovém rozstřelu nad velkým rivalem Koreou. Jejich soupeřem bude vítěz zápasu mezi Uzbekistánem a Austrálií.

Oleg Popov, Reuters

V normální hrací době skončil zápas 1:1, když se v prvním poločase nejprve trefil z penalty Ki Song-jung a ještě před přestávkou vyrovnal Rjoči Maeda. V prodloužení sice Keisuke Honda neproměnil v 97. minutě penaltu, z dorážky ale skóroval Hadžime Hosogai. Korejcům se podařilo vyrovnat v posledních vteřinách prodloužení, kdy se po zmatcích v japonském vápně prosadil Hwang Če-won.

V penaltovém rozstřelu však Korejci neproměnili ani jeden pokus, a Japonsku se tak povedla odplata za porážku v utkání o třetí místo z mistrovství před čtyřmi lety, kdy po penaltách získala bronz Korea. Na svůj jubilejní 100. zápas v reprezentačním dresu tak nebude nejlépe vzpomínat kapitán Koreje a záložník Manchesteru United Pak Či-song.