Fotbal

Argentinci na Copě Américe konečně vyhráli a jsou ve čtvrtfinále

12. července 2011 07:59 - CÓRDOBA

Fotbalisté Argentiny se ve třetím utkání na domácím šampionátu Jižní Ameriky dočkali prvního vítězství a postoupili do čtvrtfinále. V přímém souboji o druhé místo ve skupině A Messi a spol. porazili v Córdobě Kostariku 3:0. Do další fáze prošli neporaženi stejně jako vítěz tabulky Kolumbie.

Enrique Marcarian , Reuters

Hvězdný domácí tým se po dvou remízách konečně výrazněji prosadil střelecky, byť na vedoucí gól Sergia Agüera čekalo 56.000 diváků v hledišti stadiónu Maria Alberta Kempese až do nastaveného času prvního poločasu. Útočník Atlétika Madrid přidal další trefu krátce po přestávce a do té doby jediný argentinský střelec na šampionátu se se třemi zásahy ujal vedení v tabulce kanonýrů turnaje.

Messi nahrál na dva góly

Vítězství čtrnáctinásobných vítězů Copy Amériky zpečetil krátce po uplynutí hodiny hry Ángel di María z Realu Madrid. Významný podíl na triumfu favorita měl i Lionel Messi, oba góly ve druhém poločase totiž padly po přihrávkách barcelonské superstar.

"Tohle vítězství znamená strašně moc. Bylo to pro nás finále, protože šlo o postup," radoval se Agüero.

Argentinci si nyní počkají na čtvrtfinálového soupeře, kterým bude druhý tým ze skupiny C (Chile, Uruguay nebo Peru). Kostarika musí doufat, že se mezi osmičku nejlepších vejde jako jeden ze dvou týmů na třetích místech.

Fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Argentině:
Skupina A (Córdoba):
Argentina - Kostarika 3:0 (1:0)

Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Plzeň
17.1.2021 základní část - 15. kolo Pardubice - Budějovice Pardubice - Budějovice 0:2
Newcastle
17.1.2021 19. kolo Manchester City - Crystal Palace Manchester City - Crystal Palace 4:0
17.1.2021 19. kolo Liverpool - Manchester Utd. Liverpool - Manchester Utd. 0:0
20210117T17:30:00+0000