Haifa - Feyenoord 0:0Feyenoord vstoupil do slávistické skupiny Konferenční ligy remízou na hřišti Haify

Haifa/Praha

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam vstoupili do nově vzniklé Evropské konferenční ligy remízou na hřišti Maccabi Haifa 0:0. Oba týmy se utkají ve skupině E také s pražskou Slavií, kterou čeká domácí duel s Unionem Berlín ve čtvrtek.

Nizozemský celek po prohře v závěrečném předkole EKL s Elfsborgem (1:3) a ligové porážce s Utrechtem (1:3) nevyhrál potřetí za sebou. Největší příležitost měl v prvním poločase Linssen, jehož vychytal brankář Cohen. Domácí byli nejblíže ke skórování ve 23. minutě, kdy Chery orazítkoval dalekonosnou ranou břevno. Maccabi protáhlo domácí neporazitelnost na osm zápasů.

V příštím kole přivítá Feyenoord doma Slavii, Haifa bude bojovat na hřišti Unionu Berlín.

Historicky první gól ve skupinách nově vzniklé soutěže si připsal při výhře Maccabi Tel Aviv nad Alaškertem 4:1 chorvatský útočník Stipe Perica. Skóre otevřel pro izraelský klub ve 13. minutě. Ačkoliv hosté vzápětí vyrovnali zásluhou Joseho Embala, ještě do přestávky se za Maccabi prosadil Gavriel Kanichowsky a z penalty Dan Biton. Ten proměnil penaltu až na druhý pokus poté, co při prvním nestál brankář Ognjen Čančarević na brankové čáře. Výsledek pečetil v 72. minutě Matan Hozez.

Další zápasy Evropské konferenční ligy, v níž účinkuje vedle Slavie také Jablonec, se uskuteční ve čtvrtek.

Fotbalová Evropská konferenční liga - 1. kolo:
Skupina A:
Maccabi Tel Aviv - Alaškert 4:1 (3:1)
Branky: 13. Perica, 32. Kanichowsky, 45.+3 Biton z pen., 72. Hozez - 17. Embaló.