Méty - PSG 1:2PSG opět rozhodl v nastavení, vyhrál také Lyon

Fotbalisté Paris Saint-Germain v 7. kole francouzské ligy porazili poslední Mety 2:1. O výhře suverénního lídra tabulky rozhodl v páté minutě nastavení svou druhou trefou v zápase Ašraf Hakimí. Lyon, soupeř pražské Sparty ve skupině Evropské ligy, otočil zásluhou letních posil duel s Troyes a zvítězil 3:1.

Fotbalista PSG Kylian Mbappé v duelu s Métami.

Pařížský celek z aktivního vstupu do zápasu vytěžil brzký gól. Zakončení Maura Icardiho z 5. minuty vykopl z brankové čáry Matthieu Udol přímo k noze Hakimího, který trefil odkrytou branku a poslal PSG do vedení. Mety srovnaly v 39. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil Boubakar Kouyaté.

Favorizovaný celek, v jehož sestavě chyběl zraněný Lionel Messi, dlouho nemohl vstřelit rozhodující gól a zdálo se, že poprvé v ročníku ztratí. V nastaveném čase však kapitán Met Dylan Bronn dostal druhou žlutou kartu a PSG nabídnuté výhody využil. Hakimí si navedl balon na střed a střelou na zadní tyč rozhodl o těsné výhře.

Lyon výborně zvládl druhý poločas zápasu s Troyes a díky trefám letních posil z Premier League otočil z 0:1 na 3:1. Vyrovnání svým prvním gólem v novém působišti zařídil Xherdan Shaqiri a vítěznou branku vstřelil v 72. minutě obránce Emerson. Definitivní podobu výsledku dal tři minuty před koncem Lucas Paquetá.

Francouzská fotbalová liga - 7. kolo:
Lille - Remeš 2:1 (31. David, 43. André – 74. Flips z pen.)
Monako - St. Etienne 3:1 (62. z pen. a 86. Ben Yedder, 28. Volland – 41. Bouanga)
Montpellier - Bordeaux 3:3 (11. a 50. Germain, 71. Mollet – 19. Hwang I-čo, 30. J. E. Onana, 85. Kalu)
Nantes - Brest 3:1 (27. Blas, 55. Chirivella, 58. K. Coulibaly – 67. Le Douaron)
Rennes - Clermont 6:0 (55. a 57. Sulemana, 32. Martin, 36. Terrier, 64. Laborde, 77. Tait)
Angers - Marseille 0:0
Lens - Štrasburk 0:1 (67. Ajorque)
Lorient - Nice 1:0 (23. Monconduit)
Lyon - Troyes 3:1 (48. Shaqiri, 72. Emerson, 89. Paquetá – 45. Chavalerin)
Mety - Paris St. Germain 1:2 (39. Kouyaté – 5. a 90.+5 Hakimí)