Rubriky:

Fotbal

Puček tvrdil u soudu, že o korupci jen žertoval

18. ledna 2006 09:52 - HAVÍŘOV

Všechno to byl jen žert. Tak se před soudem hájí sportovní manažer pražské Slavie Lubomír Puček, obviněný z trestného činu podplácení. Při hlavním líčení, které začalo v úterý před okresním soudem v Havířově, tvrdil, že si z kolegy Jiřího Vodičky dělal v telefonickém rozhovoru jen legraci.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Soud se začal zabývat zápasem slovenské fotbalové ligy z listopadu 2003 mezi Banskou Bystricí a Púchovem, v něm byl Vodička asistentem hlavního rozhodčího. Podle policejních odposlechů před utkáním telefonicky hovořil s jiným bývalým rozhodčím Pučkem a ten mu údajně slíbil, že ho v Banské Bystrici čeká sedmdesát litrů vína. Vyšetřovatelé se domnívají, že by to v hantýrce fotbalových rozhodčích mohlo znamenat sedmdesát tisíc korun.

Puček i Vodička však před soudem shodně prohlašovali, že to byl jen žert. Soudkyně Livia Laššáková líčení odročila na 7. března s tím, že znovu předvolá svědky ze Slovenska, kteří se před úterním jednáním omluvili.

Disciplinární komise ČMFS zatím tento případ neprojednávala. Vodičku už jednou za účast v korupční aféře potrestala, ale odvolací komise mu tehdy trest zrušila. Na listině rozhodčích však už Vodička nefiguruje, stejně jako Puček, který na konci roku 2004 ukončil rozhodcovskou kariéru a loni se stal sportovním manažerem Slavie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal