Mistrovství Afriky začalo výhrou Egypta nad Libyí

KÁHIRA

Africký fotbalový šampionát v pátek v Káhiře začal jistým vítězstvím domácí reprezentace nad Libyí v poměru 3:0. Egyptský spolufavorit turnaje vedl už po 22 minutách o dvě branky, dvanáct minut před koncem zápasu udělal tečku za výsledkem Ahmad Hasan. Zápas sledovalo na stadionu pro 76 000 diváků podle odhadů jen ze dvou třetin zaplněné hlediště, turnaj předtím slavnostně zahájil egyptský prezident Husní Mubarak.

Třetí gól padl po neproměněné penaltě. Po neúspěšném pokusu autora první branky Mida, hráče anglického Tottenhamu, byl ale Hasan v pravý čas na pravém místě při dorážce. Pokutový kop zapříčinil svým faulem brankář De Agustini, který za něj viděl červenou kartu.

Ve skupině A jsou dalšími soupeři Egypta a Libye účastníci mistrovství světa z Pobřeží slonoviny a Maroka, jejich zápas je na programu v sobotu.