Rubriky:

Fotbal

Císař Franz věnoval prezidentu Klausovi dres

30. ledna 2006 18:06 - PRAHA

S prezidentem Václavem Klausem se Beckenbauer setkal na Hradě přesně v 16:00 a poděkoval mu za osobní přijetí. Prezident přípomněl někdejšímu slavnému hráči i trenérovi přezdívanému Císař Franz páteční los kvalifikace mistrovství Evropy 2008, který svedl Německo a Českou republiku do stejné skupiny.

 

archiv

"To je přece samozřejmé," zareagoval Klaus plynnou němčinou na Beckenbauerovo poděkování. O Klausovi je známo, že je vášnivým sportovcem, i když fotbal zrovna nepatří mezi jeho favorizovaná odvětví. "Brzy se znovu setkáme, hrajeme přece spolu kvalifikaci," připomněl Klaus německému protějšku los vrcholného evropského turnaje.

Beckenbauer prokázal, že mu nejen fotbalová diplomacie není rozhodně cizí. Jeho doprovod přinesl dar v podobě bílého německého reprezentačního dresu, jehož předání se odehrálo  v jednací místnosti, kam se oba muži po uvítání přesunuli.

Přihrál placírkou

Ještě předtím šedesátiletá legenda přijala s úsměvem nabídku jednoho z fotoreportérů, který jí pod nohy přihrál repliku míče, s nímž se bude světový šampionát hrát. A vedle Klause tak Beckenbauer pózoval i v neobvyklé pozici s míčem, který poté elegantní placírkou přihrál nazpět. Z Hradu se vydal fotbalový činovník do hotelu Carlo IV.

Návštěva Franze Beckenbauera v Praze
Paroubek si rýpl do Beckenbauera, ten slibuje odvetu
Podle Beckenbauera je mise náročnější než finále MS
Česko dostane na zápasy MS o 2000 lístků víc
Císař Franz věnoval prezidentu Klausovi dres
Franz Beckebauer zahájil pražskou návštěvu na svazu
Beckenbauer: Cestování je úmorné, ale pomůže fotbalu
Paroubek podpoří snahu svazu postavit národní stadión

Beckenbauerova mise v Praze začala v pondělí setkáním s vedením ČMFS krátce po poledni. Slavný německý internacionál přiletěl do Prahy propagovat letošní mistrovství světa, na němž je šéfem organizačního výboru. Beckenbauer přiletěl soukromým letadlem s půlhodinovým zpožděním a jeho první kroky vedly do strahovského sídla českého fotbalu. Tam ho přivítali předseda ČMFS Pavel Mokrý, místopředsedové Vlastimil Košťál a Jaroslav Vacek a také jeho trenérský kolega ze Slovenska Jozef Vengloš.

Vzpomínali na Bělehrad

S ním si mohl fotbalový "Císař" zavzpomínat na bělehradské finále ME v roce 1976, v němž byl Beckenbauer na straně poražených, zatímco Vengloš slavil triumf jako asistent trenéra. O čtrnáct let později se potkali znovu na MS v Itálii už jako trenérští konkurenti a po čtvrtfinále se pro změnu radoval německý kouč.

Zhruba třičtvrtěhodinové setkání v sídle svazu, kterého se zúčastnil také generální sekretář ČMFS Petr Fousek, mělo neformální charakter. "Mluvilo se hlavně o šancích českého a německého týmu na mistrovství světa a také o losu evropské kvalifikace, který svedl obě země do jedné skupiny. Podle Beckenbauera mají oba týmy na to, aby se probojovaly na Euro," řekl mluvčí svazu Václav Tichý.

Němci chtějí finále

Před letním šampionátem si Beckenbauer přál, aby se domácí Němci probojovali až do finále. "Bylo by to dobře pro celé mistrovství," uvedla fotbalová legenda.

Na Strahově se Beckenbauer dlouho nezdržel a už v půl čtvrté kráčel po druhém nádvoří Pražského hradu. Na prohlížení historických památek mu ale příliš času nezbylo, a to nejen kvůli tomu, že mu okamžitě věnovali svou pozornost zahraniční turisté, kteří zvědavě pokukovali po muži, kterého dobře znají z televizních obrazovek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Výsledkový mix:

Liga Mistrů
Včera Vyřazovací část - osmifinále Atlético - Juventus Atlético - Juventus 2:0
Včera Vyřazovací část - osmifinále Schalke - Manchester City Schalke - Manchester City 2:3
19.2.2019 Vyřazovací část - osmifinále Liverpool - Bayern Liverpool - Bayern 0:0
19.2.2019 Vyřazovací část - osmifinále Lyon - Barcelona Lyon - Barcelona 0:0
Evropská liga UEFA
Včera Vyřazovací část - 1. kolo Sevilla - Lazio Řím Sevilla - Lazio Řím 2:0
dnes 18:55 Zenit - Fenerbahce Zenit - Fenerbahce
dnes 18:55 Arsenal - BATE Arsenal - BATE
dnes 18:55 Dinamo Záhřeb - Plzeň Dinamo Záhřeb - Plzeň
dnes 18:55 Salcburk - Bruggy Salcburk - Bruggy
dnes 18:55 Neapol - Curych Neapol - Curych
dnes 18:55 Frankfurt - Šachtar Frankfurt - Šachtar
dnes 18:55 Valencie - Celtic Valencie - Celtic
dnes 18:55 Villarreal - Sporting Villarreal - Sporting
dnes 21:00 Chelsea - Malmö Chelsea - Malmö
dnes 21:00 Inter - Rapid Inter - Rapid
dnes 21:00 Genk - Slavia Genk - Slavia
dnes 21:00 Leverkusen - Krasnodar Leverkusen - Krasnodar
dnes 21:00 Real Betis - Rennes Real Betis - Rennes
dnes 21:00 Dynamo Kyjev - Olympiakos Dynamo Kyjev - Olympiakos
dnes 21:00 Benfica - Galatasaray Benfica - Galatasaray
Premier League
23.2.2019 27. kolo Everton - Manchester City Everton - Manchester City 0:2