Rubriky:

Fotbal

Fotbalová liga se blíží k ČT, reprezentaci chtějí Nova i Prima

3. února 2006 10:18 - PRAHA

Nejpozději 15. února by mělo být jasno o rozdělení televizních práv na domácí fotbalové zápasy. Zatímco první liga má už velmi blízko ke kamerám České televize, o práva na domácí duely reprezentace svádí boj Nova s Primou. Potvrdili to zástupci fotbalového svazu.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

O tom, že Česká televize převezme vysílání první ligy, ve fotbalovém zákulisí už takřka nikdo nepochybuje. Také předseda svazu Pavel Mokrý v pátek potvrdil, že svaz má o cestu na veřejnoprávní televizi eminentní zájem.

Kdo by měl vysílat přenosy z Gambrinus ligy?
Hlasujte v anketě Sportu.cz!

Důvody jsou prý zřejmé. "Česká televize dokáže nejlépe vyhovět podmínce podvečerních přenosů, včetně návazných publicistických pořadů," uvedl Mokrý, který odhalil i konkrétní údaje. V sobotu by se prvoligový zápas vysílal zřejmě na novém kanále ČT4, v pondělí na ČT2. V obou případech by čas výkopu měl být v 17:30.

ČT4 se velmi rychle rozšíří

Podle Mokrého není na škodu ani skutečnost, že sportovní kanál ČT4 stojí teprve před spuštěním a navíc bude alespoň v počátku jeho příjem omezen. "Je však pravděpodobné, že se velmi rychle rozšíří," uvedl svazový šéf.

Intenzivnímu jednání s Českou televizí nasvědčují i slova místopředsedy svazu Jaroslava Vacka. "V podstatě hodně vyplývá z technických podmínek. Pokud má někdo k dispozici dva programy, má také odlišné možnosti," naznačil fotbalový "ministr financí".

Prima soupeří s Novou o reprezentaci

Méně jasno je zatím o právech na reprezentační zápasy. Zdálo se, že jasným favoritem je Nova, jenže podle informací ČTK do boje o zápasy Brücknerova mužstva hodlá vstoupit konkurenční Prima. Připouští to i Vacek, podle něhož by mělo být jasno také do poloviny února.

Dosavadní smlouva o prodeji televizních práv vyprší koncem sezóny. Českou ligu dosud vysílala Nova, která poskytovala sublicenci na druhý pondělní zápas Primě. Práva na reprezentační zápasy patřily dosud rovněž Nově.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: