Rubriky:

Fotbal

Kouč Parreira podepsal čtyřletou smlouvu v JAR

29. července 2006 15:19 - RIO DE JANEIRO

Bývalý kouč brazilské fotbalové reprezentace Carlos Alberto Parreira bude novým trenérem národního týmu v Jihoafrické republice, kde se uskuteční příští mistrovství světa. Prezident tamní fotbalové asociace Molefi Oliphant agentuře Reuters oznámil, že Parreira po jednání v Riu de Janeiro podepsal čtyřletou smlouvu.

"Je to vzrušující chvíle pro jihoafrický fotbal. Asociace pro národní tým získala trenéra světové třídy. Teď je na něm a na hráčích, aby z naší reprezentace udělali silný výběr," řekl Oliphant.

Trenéra brazilských mistrů světa z roku 1994 afričtí funkcionáři kontaktovali už před začátkem mistrovství světa a Parreiru jejich nabídka zaujala. "Je to velmi dobrá příležitost. Každý trenér by chtěl být na mém místě a jednat o smlouvě s týmem, který bude pořádat příští mistrovství světa. Je to čest," řekl.

Zatím není jasné, kdy se Parreira ujme funkce. Samotný trenér už dříve vyjádřil touhu po dovolené a nástupu na začátku příštího roku, ale jihoafrickým fotbalistům 2. září začne zápasem s Kongem kvalifikace o postup na kontinentální šampionát v roce 2008.

Parreira na africkém kontinentu kdysi začínal reprezentační trenérskou kariéru, když v letech 1967 a 1968 vedl Ghanu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: