Rubriky:

ME 2020

Živě

Výhrůžky a politika porazily fotbal, český soupeř narychlo nahrazuje trenéra!

8. června 2019 01:59 - Podgorica
(Aktualizováno: 8. června 2019 11:18)

Ljubiša Tumbakovič již nebude trenérem Černé Hory, která v pondělí nastoupí v Olomouci proti české reprezentaci už pod vedením dvojice dosavadních asistentů Miodrag Džudovič a Dragoje Lekovič. Srbský expert kvůli výhrůžkám na pátečním zápase chyběl a následně byl odvolán. Černohorci remizovali v Podgorici s Kosovem 1:1 a připsali si v kvalifikaci mistrovství Evropy teprve druhý bod.

 

talksport.com

Trenér Ljubiša Tumbakovič a také dva hráči Mirko Ivanič s Filipem Stojkovičem (oba z CZ Bělehrad) nebyli během kvalifikačního zápasu fotbalistů Černé Hory s Kosovem k vidění.

Důvod? Všichni tři jsou srbského původu. Podle informací přímo z Podgorice je za hlavního strůjce považováno Srbsko, které neuznává samostatnost Kosova, které ji vyhlásilo v roce 2008 a od roku 2016 působí v soutěžích FIFA a UEFA. Černohorci obviňují Bělehrad a srbské sdělovací prostředky, že vyvíjejí tlak na trenéra a některé hráče, aby se neúčastnili zápasu proti státu, který je pro ně trnem v oku.

Když Češi hráli baráž o EURO 2012 proti Černé Hoře, byl u toho ještě Tomáš Rosický.

Petr Hloušek, Právo

Situace je o to zajímavější, že zápas se odehrál před prázdným stadionem. Černá Hora byla totiž potrestána za rasistické nadávky během březnového zápasu s Anglií.

„Politika ničí fotbal, Tumbakovič pravděpodobně nebude trenérem fotbalového reprezentačního týmu Černé Hory," uvedl server Vijesti a informaci později potvrdil Fotbalový svaz Černé Hory.

Ministr zahraničních věcí Kosova Behgjet Pacolli na Facebooku napsal, že je „velmi znepokojen situací ohledně fotbalového zápasu mezi Kosovem a Černou Horou."

pd, dh, Sport.cz

Časová osa: ME 2020

Filtr článků - ME 2020


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..