Živě

Oficiální míč fotbalového ME se jmenuje Uniforia

6. listopadu 2019 22:25 - Nyon

Oficiální míč mistrovství Evropy 2020 se jmenuje "Uniforia". Název odkazuje na jednotu (anglicky "unity") a euforii, kterou fotbal přináší. Míč dnes představili jeho výrobce Adidas a organizátor panevropského šampionátu UEFA.

 

Adidas media

Příští Euro se bude k výročí 60 let od prvního mistrovství Evropy hrát neobvykle ve dvanácti zemích. Tímto mimořádným formátem se nechali inspirovat i tvůrci míče, kteří na jeho plášť umístili souřadnice všech dvanácti pořadatelských měst.

Černošedé čáry připomínající tahy štětcem mají symbolizovat mizející hranice mezi zeměmi, naopak světlé barvy představují diverzitu a různé kultury.

Odvážný design stojí na stejné struktuře panelů a materiálů jako nedávné míče pro MS.

Adidas media

„Při navrhování oficiálních zápasových míčů se vždy snažíme reflektovat kulturu a atmosféru ulice, kterou pak chceme přenést na stadion. Ve všech hostitelských městech jsme viděli potřebu po jednotnosti a společném úsilí ve snaze něco změnit. Šampionát je jednou z největších sportovních událostí na světě, proto ji vnímáme jako skvělou příležitost ukázat sílu spojenectví. Chceme ukázat sílu sportu ve spojování lidí a myšlenek," říká Anika Marie Kennaughová, produktová designérka značky Adidas.

„Turnajem oslavíme fotbal a sport jako spojovací prvek celého světa. Fotbal je tu pro každého bez ohledu na to, kdo je, odkud je nebo na jakém povrchu hraje - spojuje nás všechny. Uniforia to symbolizuje," dodává Florian Alt, viceprezident marketingu.

Uniforia byla slavnostně odhalena v Londýně, kde ji představily hvězdy jako N'Golo Kante, Michy Batshuayi, Kepa Arrizabalaga, Lauren Jamesová a Katie Zelemová.

Šampionát, na který se snaží probojovat i čeští fotbalisté, začne 12. června v Římě a vyvrcholí o měsíc později v londýnském Wembley. Další zápasy budou hostit Amsterodam, Baku, Bilbao, Bukurešť, Budapešť, Kodaň, Dublin, Glasgow, Mnichov a Petrohrad.

dos, ČTK, Sport.cz

  0:0 Maďarsko - Portugalsko 0:0 38. min
20210615T18:00:00+0200
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko
Portugalsko
  Francie - Německo dnes 21:00
20210615T21:00:00+0200
Francie vs. Německo
Francie vs. Německo
Francie
Německo

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..