Rubriky:

ME 2020

Tondův vršovický dloubák znovu na scéně! Jako blahopřání Panenkovi k narozeninám

2. prosince 2019 18:19 - Praha

Fotbalová lahůdka je nesmrtelná, zas a znovu se vrací jako nehynoucí evergreen a nachází stále nové a nové následníky, kteří se s větším či menším úspěchem snaží „vršovický dloubák“ okopírovat. Jeho autor Antonín Panenka dnes slaví 71. narozeniny a v řadě gratulací se opět dostává na scénu penalta z finále mistrovství Evropy 1976. V přiloženém videu se podívejte na anketu, co si oslavenec a další internacionálové myslí o EURO 2020 pořádaném ve dvanácti zemích.

Sport.cz

Někdo má svou hvězdu, jiný třeba ulici. A po Antonínu Panenkovi je pro změnu pojmenováno originální provedení penalty, s nímž přišel ve slavném bělehradském finále proti Německu.

V tuzemsku vršovický dloubák, ve světě ovšem „Panenka goal" či „Panenka kick".

Legendární klokan slaví 2. prosince 71. narozeniny a s gratulací přišla na svých sociálních sítích i UEFA.

Mistr Evropy z roku 1976 odehrál v československém dresu 59 zápasů a vstřelil 17 gólů. Ve sbírce má také bronz z mistrovství Evropy z roku 1980.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2020

Filtr článků - ME 2020


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..