Rubriky:

ME 2021

Fotbalisté se budou na EURO chystat v Jižním Tyrolsku. Do rizika nepůjdeme, ujišťuje doktor

28. února 2020 10:31 - Praha
(Aktualizováno: 28. února 2020 10:38)

Česká fotbalová reprezentace se na EURO 2020 bude připravovat v Jižním Tyrolsku. Na začátku června vyrazí do resortu Ski-& holiday area Gitschberg Jochtal, konkrétně do hotelu Silena na kraji obce Vals. V rámci soustředění odehraje přátelský zápas proti Itálii (4. června) a po návratu do Prahy ji bude čekat generálka proti Rakousku (7. června). Vedení reprezentace samozřejmě sleduje vývoj ohledně šířícího se koronaviru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Je to dobrý nápad, vyrazit zrovna do Itálie? napadne teď každého.

Jižní Tyrolsko nepatří mezi rizikové oblasti. Aktuální situace je čerstvá a do kempu i samotného šampionátu zbývá ještě čtvrt roku. Zástupci národního týmu nechtějí vývoj předjímat.

„Do přípravného kempu a samotného EURO zbývají ještě víc než tři měsíce. V tuto chvíli nelze předjímat, jak bude situace vypadat. My samozřejmě budeme situaci monitorovat a tým nevystavíme žádnému riziku. Zároveň budeme respektovat případná doporučení a závěry hygienických i epidemiologických autorit," ujišťuje Petr Krejčí starší, lékař reprezentace.

„V tuto chvíli lze jen těžko odhadovat, jak bude situace za čtvrt roku vypadat. Česká reprezentace každopádně samozřejmě pokračuje v pečlivých přípravách na šampionát. Věříme, že přípravný kemp i samotné EURO proběhnou bez jakýchkoliv omezení. Na druhou stranu situaci v Česku, Itálii i ve zbytku Evropy monitorujeme a případně na nové informace náležitě zareagujeme," přidává se Libor Sionko, manažer reprezentace.

Zvažovali několik možností

Podle předběžného plánu národní tým do Itálie vyrazí v neděli 31. května a v rámci kempu odehraje přípravné utkání proti Itálii. Do Prahy se pak mužstvo vrátí v sobotu 6. června, čili den před duelem proti Rakousku.

Fotbalisté české reprezentace Jakub Jankto, Zdeněk Ondrášek, Alex Král, Lukáš Masopust a Jan Bořil oslavují gól během duelu s Kosovem.

Vlastimil Vacek, Právo

„Od prosince jsme zvažovali několik možností. Na různých místech jsme se byli osobně podívat, a nakonec jsme se rozhodli právě pro Ski-& holiday area Gitschberg Jochtal. Budeme tam mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu," vysvětluje Sionko.

Vals se nachází v Jižním Tyrolsku, asi šedesát kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouských hranic. Oblast patří k nejhezčím v rámci celých Alp. V minulosti tam trénovaly přední evropské fotbalové velkokluby.

„Hned u hotelu budeme mít dvě travnatá hřiště. K tomu ubytování na vysoké úrovni a skvělé možnosti například k regeneraci. Nejen proto věříme, že se tam na EURO připravíme co nejlépe," dodává Sionko.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..