Rubriky:

ME 2021

Slovensko kvůli koronaviru odehraje baráž o ME s Iry bez diváků

10. března 2020 14:29 - Bratislava
(Aktualizováno: 10. března 2020 15:46)

Fotbalisté Slovenska kvůli šíření nového typu koronaviru odehrají domácí zápas play off o postup na mistrovství Evropy s Irskem bez diváků. Úvodní barážové semifinále se uskuteční 26. března v Bratislavě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu zareagoval na pondělní rozhodnutí ústředního krizového štábu, který vydal zákaz pořádání veřejných kulturních, sportovních či společenských akcí minimálně na dva týdny. Počet potvrzených případů nákazy koronavirem na Slovensku stoupl na sedm.

Pokud Slováci s českým trenérem Pavlem Hapalem na prázdném Národním stadionu Irsko porazí, postoupí do finále play off skupiny B, ve kterém nastoupí venku proti lepšímu z druhé semifinálové dvojice Bosna a Hercegovina - Severní Irsko.

Španělská liga se kvůli koronaviru bude hrát dva týdny bez diváků

Velkým problémem by ale pro Hapala mohla být současná karanténa v Itálii, kde působí slovenští reprezentanti Milan Škriniar, Juraj Kucka, Stanislav Lobotka, Denis Vavro, Lukáš Haraslín, Norbert Gyömbér či Nikolas Špalek.

"Trenéři komunikují s hráči, my jsme v kontaktu s italskou ambasádou a komunikujeme i s našimi institucemi. Neumíme říct žádné konkrétní stanovisko. Shromažďujeme informace," komentuje situaci předseda Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik.

Také na Slovensku zrušili plánovaný galavečer k vyhlášení ankety Fotbalista roku. Verdikt odehrát baráž bez diváků byl mnohem složitější.

Ztrácejí výhodu domácího prostředí

"Rozhodnutí nebylo rychlé ani jednoznačné, protože rozhoduje mnoho okolností, mimo jiné i ekonomická stránka. Ale vše teď muselo jít stranou, protože zdraví je prvořadé," říká Kováčik.

Posledním otazníkem bylo, kdy zprávu oznámit. "Nakonec pod váhou argumentů, které jsme dali na stůl, rozhodnutí padlo už dnes. Ze sportovního hlediska je obrovské mínus, že budeme hrát bez diváků. Fotbal bez diváků je sterilní, zažili jsme to i na Ukrajině. Pro nás je nevýhoda, že hrajeme bez diváků i z hlediska výhody domácího prostředí," lituje předseda.

Fotbalový trenér Pavel Hapal (uprostřed) v roli kouče slovenské reprezentace, vlevo předseda svazu Ján Kováčik.

Ivan Vilček, Právo

Evropská fotbalová unie (UEFA) chce zápasy v oficiálním březnovém termínu odehrát. Slovensko je připraveno přijmout další omezení, například zrušení tiskových konferencí a podobně.

"Budeme se snažit absolutně eliminovat vše, na co budeme mít dosah. V této chvíli UEFA trvá na tom, aby se zápasy v daných termínech odehrály. Nechávají na národních asociacích, zda se bude hrát s diváky nebo bez nich," rekapituluje Kováčik. "Jeden ze silných argumentů je, že dodnes je 26 případů koronaviru v Irsku. A dívali jsme se i na další země, například Norsko již před několika dny rozhodlo, jelikož by hrálo oba zápasy doma, že bude hrát oba bez diváků," dodává první muž slovenského fotbalu.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..