Euro by podle britského listu mohlo hostit méně zemí

9. dubna 2020 18:09 - Praha

Evropská fotbalová unie UEFA podle britského deníku Daily Mail začala zvažovat změnu formátu evropského šampionátu, který byl kvůli pandemii nového koronaviru přeložen na příští rok. List tvrdí, že se může snížit počet hostitelských měst.

 

Profimedia.cz

Finálový turnaj se má poprvé konat ve 12 různých zemích po celé Evropě. UEFA tím chce oslavit 60. výročí od vzniku kontinentálního šampionátů. Představitelé některých asociací však v souvislosti s koronavirovou krizí vyjádřili obavy z toho, zda budou moci zápasy Eura hostit.

Podle listu jde hlavně o Itálii a Španělsko, které jsou nemocí covid-19 zasaženy z evropských států nejvíce. Obě země se vedle zdravotního rizika obávají také ekonomických dopadů krize. Itálie má hostit Euro v Římě a Španělsko v Bilbau.

Rok k dobru pro mladé pušky! Kdo může zabojovat o EURO?

Některá další pořadatelská města zase mají na příští léto nasmlouvané na stadionech jiné akce, především hudební koncerty. Angličané už museli zrušit koncertní šňůru ve Wembley a s podobnými problémy se potýkají i arény v Glasgow, Dublinu a Amsterodamu.

Čeferin není příznivcem šampionátu po celé Evropě

List navíc upozornil, že šéf UEFA Aleksander Čeferin nikdy nebyl příznivcem šampionátu po celé Evropě. Netradičně pojaté Euro zdědil po svém předchůdci Michelu Platinim.

Liga mistrů by mohla být zrušena, Evropská liga také, připustil šéf UEFA Čeferin

UEFA oficiálně myšlenky na změnu formátu či snížení počtu hostitelských měst zatím nepotvrdila. "Předpokládá se, že Euro se bude konat od 11. června do 11. července 2021, a to s úmyslem mít stejný rozpis zápasů a stejná hostitelská města.

V této fázi však harmonogram zápasů dosud nebyl oficiálně potvrzen. UEFA je v kontaktu se všemi 12 městy a brzy zveřejní další informace," uvedl mluvčí UEFA.

Česká reprezentace se v základní skupině Eura utká s vítězem play off podle Ligy národů, s Chorvatskem a s Anglií. Dva zápasy má hostit stadion v Glasgow a jeden aréna ve Wembley.


Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..