Účastníci EURO budou moci nominovat 26 fotbalistů místo obvyklých 23

27. dubna 2021 18:33 - Nyon/Praha

Účastníci letního fotbalového mistrovství Evropy, mezi které patří i Česká republika, budou moci na závěrečný turnaj nominovat 26 hráčů místo obvyklých 23. Změnu ještě musí definitivně schválit výkonný výbor UEFA na konci týdne, což je podle serveru BBC Sport už pouze formalita.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Důvodem rozšíření kádrů je větší rozložení zátěže mezi hráče po nahuštěné ligové sezoně ovlivněné koronavirovou pandemií. Reprezentační trenéři rovněž budou mít více možností, jak poskládat sestavu, pokud by během šampionátu někoho vyřadilo onemocnění covid-19.

Uzávěrka nominací je stanovena na 1. červen, turnaj začne o deset dní později a finále je na programu 11. července. Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..