Živě

Známkování hráčů: Masopust nečekaným hrdinou a jedničkářem generálky, také dvě čtyřky

8. června 2021 22:20 - Praha

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý udělal v základní sestavě pro generálku na mistrovství Evropy proti Albánii čtyři změny proti zahajovací jedenáctce v nevydařeném utkání v Itálii, který jeho svěřenci prohráli 0:4. Češi na Letné zvítězili 3:1, jejich výkon ovšem ani tentokrát nebyl ideální. Jedničku ve školní stupnici si v redakčním hodnocená vysloužil jen Lukáš Masopust, který na první gól nahrál a druhý dal sám. Naopak čtyřku si vysloužili záložník Král a obránce Bořil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nehodnoceni střídající fotbalisté, odehráli méně než 30 minut.

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík

Hodnocení redakce: 3

Působil jistě do doby, než před přestávkou přiletěla dobře mířená střela, za kterou se jen podíval. Ve druhém poločase si poradil s jedovatou střelou z dálky, také ovšem chyboval při rozehrávce, jednou ho zachránila tyč.

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal

Hodnocení redakce: 2

Jako správný atlet svým pohybem zachytil rozehrávku soupeře a připravil tutovku pro Jankta. Také v dalších akcích ukázal svůj fyzický fond. Způsobil menší skandál, když cestou mimo hřiště povalil trenéra soupeře.

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka

Hodnocení redakce: 2

Za bezbrankového stavu včas vystoupil a útok soupeře zastavil. Před inkasovaným gólem ovšem příliš couval. Po Peškově přímém kopu těsně před koncem ukázal, jak dobrým hlavičkářem je, a v pádu pečetil skóre. V nastavení hasil velké nebezpečí.

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas

Hodnocení redakce: 2

Začal nepovedenou malou domů, která vedla k rohovému kopu soupeře. Postupně však prokázal patřičné sebevědomí a také důraz, ve vzdušných soubojích byl úspěšný.

Jan Bořil

Jan Bořil

Hodnocení redakce: 4

Soupeř na začátku útočil po jeho straně, kde mu nechával spoustu místa... Jeho tvrdost okusil i míč, který praskl, zbytečně často fauloval. Po těžké sezoně ve Slavii nepůsobí úplně svěží.

Alex Král

Alex Král

Hodnocení redakce: 4/5

Zklamání, v poslední době v dresu národního týmu nezáří. Laxní patičkou pustil soupeře do útoku a předznamenal tak přílišnou bohorovnost, kterou se během utkání prezentoval.

Tomáš Souček

Tomáš Souček

Hodnocení redakce: 2

Měl dvě šance, s nimiž si neporadil a zakončoval nepřesně. Do tutovky uvolnil Jankta, jeho finální přihrávka byla ideální. Ve středu pole odvedl tradičně spoustu práce.

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust

Hodnocení redakce: 1

Hrdina zápasu. Připravil první gól, neukvapil se a přesnou přihrávku na Schicka ideálně načasoval. Po hrubce soupeře mohl skórovat i sám, sólo neproměnil. Ve druhé půli už pálil přesně k tyči, podtrhl tak svůj nejlepší výkon v národním týmu.

Vladimír Darida

Vladimír Darida

Hodnocení redakce: 2

Připravil první šanci Součkovi, nevyhnul se ztrátě míče, která dala Albáncům šanci k rychlému protiútoku. Roli očekávaného špílmachra naplnil především před druhým gólem, na který ideálně přihrál Masopustovi.

Jakub Jankto

Jakub Jankto

Hodnocení redakce: 3

Byl aktivní, ale spálil dvě stoprocentní šance. Souček ho uvolnil do tutovky, sám před brankářem ovšem neproměnil. Nevyužil pak ani svůj druhý nájezd na gólmana.

Patrik Schick

Patrik Schick

Hodnocení redakce: 2

Hned první šanci pohotovým zakončením zkušených střelců proměnil ve vedoucí gól. Nebyl ovšem tak často ve hře jako útočníci soupeře, spoluhráči ho málo využívali. V další šanci pálil jen do brankářovy náruče.

Oznámkujte české fotbalisty po výhře nad Albánií. (Jako ve škole: 1-nejlepší, 5-nejhorší)

Lukáš Masopust

2,1

Patrik Schick

2,3

Tomáš Souček

2,5

Vladimír Coufal

2,6

Adam Hložek

2,7

Tomáš Holeš

2,7

Tomáš Kalas

2,7

Ondřej Čelůstka

2,8

Jakub Pešek

3,0

Tomáš Pekhart

3,0

Tomáš Vaclík

3,1

Vladimír Darida

3,1

Jabub Jankto

3,4

Antonín Barák

3,7

Jan Bořil

3,7

Alex Král

4,0


  0:0 Turecko - Wales 0:0 1. min
20210616T18:00:00+0200
Turecko vs. Wales
Turecko vs. Wales
Turecko
Wales
  0:1 Finsko - Rusko 0:1 dohráno
20210616T15:00:00+0200
Finsko vs. Rusko
Finsko vs. Rusko
Finsko
Rusko
  Itálie - Švýcarsko dnes 21:00
20210616T21:00:00+0200
Itálie vs. Švýcarsko
Itálie vs. Švýcarsko
Itálie
Švýcarsko

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..