Živě

Nehoráznost, znělo hned v úvodu ME. Expert přinesl nový pohled

11. června 2021 22:15 - Praha
(Aktualizováno: 11. června 2021 23:18)

A zase spory kolem verdiktů rozhodčích. I přes přítomnost videa. Opakovaně se Italové v prvním utkání fotbalového ME dožadovali pokutového kopu, vždy marně. V posledním případě těsně před koncem úvodního poločasu boje s Turky ale bylo vskutku udivující, že sudí nepískal. Po krátké konzultaci s VAR nechal pokračovat ve hře. Podle nového výkladu pravidel lze ale zřejmě postup rozhodčích obhájit.

 

Filippo Monteforte, Reuters

Ale popořadě. Situace se udála za stavu 0:0. Italové byli zjevně naštvaní. Diváci nestačili žasnout. Nizozemský rozhodčí Makkelie jen na malou chviličku zastavil hru. Zdálo se, že vede debatu s videocentrem ve Švýcarsku, ale záhy se zase hrálo.

„Nehoráznost," vyjádřil velký údiv bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši coby expert ve studiu ČT Sport hned o přestávce.

Fotbalisté Skotska před zápasy ME v Hampden Parku nepokleknou, ve Wembley ano

Argumenty proti odpískání ruky? Spinazzola ji v okrajové části pokutového území nastřelil protihráči zblízka. Nicméně bránící Turek šel do souboje s rukou od těla, ta rozhodně nesměřovala od míče, v té rychlosti ani nemohla. Zvětšovala objem těla. Mohlo to ovšem být posouzeno i jako přirozený pohyb bránícího hráče. Přesto se mnohým zdálo, že sudí domácí Italy poškodil.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace je ve skupině D společně s Anglií, Chorvatskem a Skotskem. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

Přímému vyjádření, jestli měla být nařízena penalta se v ČT vyhnul český pravidlový odborník Jiří Kureš.

„Nejsem kompetentní k tomu, abych posuzoval, jestli měl být pokutový kop. Pravidla se ale změnila. U nás od července, pro EURO už od června. Nově se spojuje většina kritérií (ohledně posuzování hry rukou) do jednoho, a to jestli jde o přirozený pohyb ruky odpovídající přirozenému pohybu celého těla," nastínil po utkání, proč sudí zřejmě mohli podle nového výkladu pravidla nechat pokračovat ve hře bez pokutového kopu.

Italové nakonec zvítězili 3:0.

Sport.cz

  0:0 Maďarsko - Portugalsko 0:0 33. min
20210615T18:00:00+0200
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko vs. Portugalsko
Maďarsko
Portugalsko
  Francie - Německo dnes 21:00
20210615T21:00:00+0200
Francie vs. Německo
Francie vs. Německo
Francie
Německo

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..