Živě

Chorvati velebí Modriče. Tak fantastickou šajtli měl jen Rosický, chválí chorvatského lídra Kerič

23. června 2021 12:02 - Praha

Po triumfu Chorvatska nad Skotskem 3:1 si bývalý útočník Liberce či Sparty Andrej Kerič ulevil: „Ještěže máme Luku Modriče a jeho šajtli.“ Hvězda Realu Madrid režírovala první výhru Chorvatska nad Skoty v historii. Vicemistři světa díky skalpu o dva góly přeskočili v tabulce Daridu a spol. a zajistili si postup do osmifinále ME ze druhého místa. I ke Keričově potěše.

 

Lee Smith, Reuters

Jak moc si Chorvati jako úřadující vicemistři světa oddychli po první výhře, která znamenala postup do osmifinále?

Určitě hodně. Tlak na mužstvo byl opravdu velký. S prvními dvěma zápasy ve skupině s Anglií a Českem nebyl spokojený nikdo. Nějaké měřítko snesl jen druhý poločas s Českem. Ale bylo to jen o trochu lepší z naší strany, nic extra. Jinak jsme v podstatě zápas a půl pouze stáli na hřišti a nedělali nic.

Ale když šlo do tuhého, Modrič a spol. zabrali.

Ano, proti Skotsku už to bylo lepší. Chytli jsme se ve druhém poločasu s Českem a proti Skotsku na to navázali. I když první poločas skončil 1:1, Chorvatsko bylo lepší a ukázalo, že je lepším mužstvem než Skotsko. Zaslouženě ho poprvé v historii porazili.

Klíčovou bitvu o postup ovládli vicemistři světa a přeskočili český tým

Potvrdilo se, jak důležitým hráčem je Modrič, který dal vítězný gól a na třetí nahrál?

Samozřejmě. Potvrdil, že je stále nejlepším hráčem Chorvatska. Ale podle mě hrál v prvních dvou zápasech ještě líp, ale včera se trefil krásně šajtlí. A když dáte gól, některé předchozí chyby se zapomenou. Ukázal se jako správný kapitán a lídr, ostatně má 1+1.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

Trenér Chorvatska Zlatko Dalič po zápase řekl, že všichni očekávají, že jeho forma už půjde dolů, ale on se nevzdává. Souhlasíte s tím?

Mně ani nepřekvapuje. Možná poslední dva tři zápasy nezahrál tak dobře, ale když jsem se díval na předchozí přáteláky a zápasy v Realu Madrid během sezony, hrál fantasticky! Kdybyste neznali jeho datum narození, ani byste neřekli, že mu brzy bude 36 let. Se Skotskem naběhal úplně v pohodě deset kilometrů. Po zápase jsem se díval na rozhovor s ním a vypadal, jako kdyby z fleku mohl hrát dalších devadesát minut. Je neuvěřitelný. A stvrdil to tím, že dostal novou smlouvu v Realu Madrid. Vidíte, co Real dělá. Třeba Ramos, úplná legenda klubu, tam už není, ale Modrič zůstal. To jen dokazuje, jak je v Madridu ceněný.

Jak se vám líbil jeho vítězný gól šajtlí?

Paráda. Myslím, že Luka Modrič s Tomášem Rosickým mají nelepší šajtli za posledních patnáct dvacet let na světě. To je jeho poznávací znamení. Za zápas dá deset balonů šajtlí, má ji vážně fantastickou.

Andrej Kerič ještě v dresu Sparty (vlevo).

Petr Horník, Právo

Jak vidíte další chorvatské šance na turnaji?

Záleží, koho dostaneme dál. Můžeme narazit v podstatě na kohokoli ze skupiny E, druhé může stále skončit Slovensko, Polsko, Španělsko i Švédsko. Samozřejmě by si asi nikdo nepřál Španělsko a každý by se spíš vybral Polsko nebo Slovensko. Mají sice taky kvalitní mužstva, ale přece jen kvality Španělů nedosahují, byť se Španělé teď trochu trápí.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..